Oświetlenie LED ściany

Listwa oświetleniowa ścienna w ostatnich latach zdobywa coraz większą popularność wśród miłośników nowoczesnych aranżacji wnętrz. Dzieje się tak za sprawą panującej obecnie mody na atrakcyjne i gustowne dodatki sztukaterii wewnętrznej, dotychczas kojarzone jedynie z elementami architektury w starszym budownictwie. Oryginalne walory estetyczne listew potrafią odmienić oblicze każdego pomieszczenia nadając mu wyjątkowy charakter.

Nowoczesna listwa oświetleniowa ścienna posiada również specjalną wnękę do zainstalowania w niej taśmy LED. W większości przypadków oświetlenie LED ściany jest łączone właśnie w takie zestawy, tak aby można było stworzyć z elementów spójną całość, spełniającą w całej okazałości swoją ozdobną funkcje. W ten prosty sposób można skomponować efektowny i elegancki dekor wiążący urok sztukaterii wewnętrznej z klimatycznym oświetleniem LED. Oświetlenie ledowe ścian to zdecydowanie jeden z najlepszych sposobów, który może korzystnie wpłynąć na atrakcyjny design całego mieszkania.

Co ważne podkreślenia, oświetlenie wykorzystujące diody LED jest energooszczędnym rozwiązaniem, które nie przyczyni się do nadwyrężenia domowego budżetu. Oświetlenie LED ściany zapewni wnętrzu niskim kosztem dodatkowe źródło rozproszonego światła w różnych odcieniach. Najczęściej spotykane są taśmy LED z oświetleniem w kolorze ciepłej i zimnej bieli. Oczywiście dostępne są również w wielu innych kolorach i można je łączyć z systemem, który za pomocą pilota pozwoli na zmianę koloru oświetlenia w zależności od potrzeb.

Zaletą listwy oświetleniowej ściennej jest intuicyjny i prosty montaż. Wystarczy użyć do tego specjalnie przeznaczonego kleju. Uprzednio należy oczywiście dopasować rozmiar produktu do ściany, z czym powinien poradzić sobie każdy klient nie posiadający doświadczenia. Listwy oświetleniowe ścienne wykonane są zazwyczaj z najwyższej jakości tworzyw sztucznych, takich jak styropian lub poliuretan. Cechą charakterystyczną materiału jest wysoka odporność na uszkodzenia i wilgoć. Dzięki temu, dekoracja staje się uniwersalna i odpowiednia do większości pomieszczeń.