Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

W wyborze pomaga nam ekspert ze sklepu z materiałami wykończeniowymi, takimi jak płytki ceramiczne Omnicom Warszawa http://www.omnicom.com.pl.

Płytki łazienkowe to szeroki wachlarz materiałów wykończeniowych o różnych cechach oraz walorach, w tym także walorach wizualnych. W dobie regularnie zmieniających się trendów wnętrzarskich oraz zaskakujących kontrastów salony z oferujące płytki ceramiczne w mieście Warszawa prześcigają się sięganiu po nowościach – co rusz na witrynach sklepowych widzimy nowe wzory i kolory, zmieniają się też rozmiary, kształty i faktury… Wszystko po to, aby warszawskie łazienki i nie tylko one nadawały szyku i klasy. Ale jak w morzu możliwości znaleźć prawdziwą okazję i kupić płytki do łazienki nie przepłacając? Czy to w ogóle możliwe?

Oczywiście, że tak. Wszystko zależy od naszego przygotowania oraz znajomości rynku. Jeśli mamy to szczęście, że mieszkamy w Warszawie lub najbliższej okolicy możemy od razu udać się na Bartycką 20/24 i w Sklepie Omnicom Warszawa wybrać najlepsze płytki ceramiczne do swojego mieszkania lub domu. Jeśli jednak Warszawa jest daleko, a my nie mamy zbytniego rozeznania na rynku materiałów wykończeniowych, a już zupełnie nie wiemy czym różnią się od siebie płytki ceramiczne, gres i terakota – koniecznie powinniśmy odrobić pracę domową nim ruszymy do sklepu.

Płytki ceramiczne a gres

Zacznijmy od tego, że w niektórych sklepach z materiałami wykończeniowymi płytki ceramiczne oraz gres możemy znaleźć na tym samym dziale – z płytkami. Różnią się one jednak zasadniczo. Ze względu na materiał z jakiego powstają, płytki ceramiczne są raczej kruche i delikatne. Doskonale sprawdzają się do aranżacji wnętrz, dlatego najczęściej spotyka się je jako płytki łazienkowe lub płytki do łazienki albo kuchni. Jednak na dziale z płytkami ceramicznymi coraz częściej można spotkać tzw. płytki mrozoodporne do zastosowań zewnętrznych. Najczęściej są to płytki wykonane właśnie z gresu, który charakteryzuje się bardzo niską nasiąkliwością, dzięki czemu doskonale znosi zmiany temperatur oraz ulewne deszcze i bardzo dobrze sprawdza się na tarasie lub balkonie. Gres ma specyficzną fakturę, która zasadniczo różni się od pokrytych szkliwem płytek łazienkowych. To sprawia, że niektórzy projektanci chętnie sięgają po płytki z gresu jako elementy ozdobne w łazienkach i kuchniach. Gres często stosowany jest także do wykończenia podłóg.

Płytki ceramiczne a terakota

Terakota wizualnie bardziej zbliżona jest do gresu, cenowo niewiele różni się od płytek ceramicznych. Płytki z terakoty to pewnego rodzaju forma pośrednia między gresem a glazurą łazienkową i kuchenną. Dlaczego? Płytki terakotowe charakteryzuje większa odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz niższa nasiąkliwość niż płytki ceramiczne, nie są one jednak aż tak mrozoodporne jak gres. Dlatego decydując się na płytki z terakoty na zewnątrz należy pamiętać o ich prawidłowym ułożeniu. Terakota doskonale sprawdza się jako płytki do łazienki oraz kuchni. Fantastycznie prezentuje się na podłogach, a także jako element dekoracyjny ścian. Prawidłowo położona posłuży jako wykończenie balkonu lub tarasu, a także schodów zewnętrznych.

Łazienki Warszawa 

Wybór płytek łazienkowych najlepiej skonsultować z ekspertem. Jeśli w sklepie nie możemy skorzystać z rady konsultanta lub sprzedawcy przed zakupem zasięgnijmy opinii naszego glazurnika. Albo po płytki ceramiczne wybierzmy się do Omnicom Warszawa. Tutaj znajdziemy szeroki wybór materiałów wykończeniowych różnych segmentów – od tych budżetowych, po wysokiej jakości rozwiązania renomowanych producentów. Tutaj również czeka na nas bogaty wybór wzorów i kolorów – płytki łazienkowe w najnowszych stylizacjach, jak i płytki do łazienki w uniwersalnych kolorach. Mają wszystko, i to w rozsądnych cenach!

płytki ceramiczne, gres czy terakota?