UM Łódź: Remont Legionów. Co się dzieje na placu budowy? [ZDJĘCIA Z DRONA]
Na odcinku od pl. Wolności do ul. Zachodniej układane są nowe chodniki, a na pozostałym fragmencie aż do ul. Żeligowskiego ekipy skupiają się na pracach przy instalacjach, głównie gazowych. Z kolei na ul. Cmentarnej tam, gdzie zakończono korytowanie, przystąpiono do wylewania betonu. Podobne roboty startują też na ul. Legionów od ul. Gdańskiej w kierunku zachodnim. Z tego powodu w najbliższym czasie ruch pojazdów na tym odcinku zostanie ograniczony i wprowadzone zostaną mijanki. Będą tam mogli wjechać wyłącznie mieszkańcy.
Legionów i Cmentarna z uspokojonym ruchem
Całość inwestycji obejmuje powstanie ok. 1,5 km zupełnie nowych dróg. Legionów i Cmentarna staną się ulicami o uspokojonym ruchu. Pojawią się drzewa, krzewy i inne rośliny utrzymywane przez automatyczny system nawadniania. Nie zabraknie nowych mebli miejskich, koszy, ławek, oświetlenia i miejsc do parkowania (50 miejsc postojowych równoległych po obu stronach jezdni).
Ułatwienia dla pasażerów MPK Łódź
Nowa ul. Legionów została zaprojektowana jako jezdnia dwukierunkowa z torowiskiem tramwajowym. Jezdnia będzie zwężona w miejscu projektowanych przystanków, a same perony zostaną wyniesione na 20 cm, by ułatwić wsiadanie i wysiadanie z tramwaju.
Rozpoznasz te miejsca w Łodzi? Tylko prawdziwi znawcy zdobędą 10/10! [QUIZ]
Jezdnia ul. Cmentarnej zostanie wykonana z kostki kamiennej. Ruch na niej nadal będzie dwukierunkowy. Torowisko poprowadzono w śladzie istniejących torów, ale też delikatnie przysuwając do projektowanych przystanków, które będą bezpieczne i wygodne zostaną podwyższone, jak na ul. Legionów, nie będzie więc konieczne wchodzenie na jezdnię.
Skwer przy Legionów
W obszarze skrzyżowania z ul. Legionów zaprojektowano efektowny skwer. Będzie miał obniżone krawężniki i nową nawierzchnię. Chodniki i pasy zieleni wzbogacone będą o nowo posadzone drzewa. Okolica zostanie rozplanowana wokół nowej fontanny. Pojawi się także zdrój uliczny.
Co ChatGPT poleca zwiedzić w Łodzi? Takich bzdur jeszcze nie widzieliście [ZDJĘCIA]
Na obu przebudowywanych ulicach zmodernizowane zostaną wodociągi, kanalizacja, sieć gazowa i elektroenergetyczna, sieci telekomunikacyjne. Na słupach i elewacjach pojawi się nowe oświetlenie.
Wartość inwestycji to 116 mln zł.
Ostatnie Artykuły

Darmowy powrót z Łowicza. ŁKA zachęca do wyjazdu na Boże Ciało

Nowy sprzęt w łódzkim szpitalu klinicznym. Darczyńcy przekazali urządzenia ratujące życie najmniejszych pacjentów

Orzeł Łódź atakuje wicelidera. Dwa mecze w cztery dni i szansa na historyczny moment

Radiowóz na placu zabaw. Policjantki z Łodzi zaskoczyły przedszkolaków w Dłutowie

MPK Łódź na Boże Ciało. Procesje zmienią ruch, więcej tramwajów na W-Z i dodatkowe kursy w zielone zakątki miasta

Tłumy na drzwiach otwartych. 30 mieszkań czeka na remontujących

Drogowcy wjechali na Tkacką. Kolejna ulica na Radiostacji zmienia oblicze

Weronika Pawlikowska nagrodzona za pracę magisterską. Veolia wyróżniła najlepszą absolwentkę

Defibrylatory na strażnicach OSP. Głosowanie trwa

Nie za ciepło, nie za lekko. Jaką męską kurtkę wybrać na sezon przejściowy?

RTG zębów w Łodzi – kiedy i dlaczego warto je wykonać

Marzenia o niebie zaczynają się w Łodzi. Szkoła pilotów szuka nowych kadetów

Zielona Łódź szykuje wakacyjny festiwal ruchu. Od jogi po nocne spacery

Pierwsze automaty telefoniczne w Łodzi. Mieszkańcy sami wybrali, gdzie staną
Przydatne dane teleadresowe
- Zarząd Zieleni Miejskiej w Łodzi - kontakt, rejonowi opiekunowie i zgłoszenia
- Teatr Jaracza w Łodzi - bilety, godziny kasy i dojazd
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 4 w Łodzi - kontakt, oferta, zapisy
- Urząd Statystyczny w Łodzi - kontakt, godziny, REGON i sprawozdania
- Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Łodzi - kontakt, zespoły merytoryczne i badania laboratoryjne
- Kościół pw. Świętego Antoniego z Padwy w Warszawie - msze, sakramenty, kancelaria
