Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Ile kosztują usługi kafelkarza w Łodzi i okolicach? Od czego zależy cena usług kafelkarza?

Powodu, dla którego możemy chcieć skorzystać z usług kafelkarza, nie trzeba długo szukać. Budowa nowego domu, wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim, remont starej łazienki, czy odnowienie kuchni, na którą już nie możemy patrzeć… Wszystkie te sytuacje wymagają od nas zatrudnienia fachowca, który swoją pracę wykona porządnie, szybko i za rozsądną cenę. Gdzie go szukać?

Ile kosztuje położenie płytek?

Kafelkowanie to jedna z najtrwalszych i najpopularniejszych form zabezpieczania ścian przed wilgocią oraz zabrudzeniami, jednocześnie jest też bardzo ważnym elementem wystroju wnętrz. Prawidłowe położenie kafelek nie jest zadaniem łatwym, niezbędne są praktyczne umiejętności, wiedza oraz narzędzia ułatwiające wykonanie pracy. Oczywiście można zaryzykować i położyć kafelki samodzielnie, jednak nie mając doświadczenia lepiej tego ne robić.

Znacznie pewniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie fachowca, tu jednak automatycznie nasuwa się pytanie, jaka jest cena położenia płytek? Odpowiedź nie jest prosta, gdyż koszt takiej usługi jest różny w zależności m.in. od miasta, w którym szukamy kafelkarza. Zasadniczo najwyższe ceny usług obowiązują w stolicy, jeśli więc chcemy poznać górną granicę, to warto przyjrzeć się cennikom fachowców właśnie tam. Informację o tym, ile kosztuje kafelkowanie w Warszawie podaje artykuł na kafelkowanie-katowice.pl. Dla porównania przykładowy koszt położenia płytek ceramicznych na ścianie lub podłodze w Łodzi wynosi od 85 zł m2 do 100 zł m2.

Jak znaleźć dobrego kafelkarza?

Uczciwie trzeba przyznać, że nie jest to zadanie łatwe. Głównym problem jest aktualnie mała ilość fachowców dostępnych na rynku, a co za tym idzie, większość z nich ma bardzo odległe terminy. Duże zapotrzebowanie wpływa również na koszt usług. Planując remont, dobrze jest najpierw popytać wśród rodziny i znajomych, czy nie mogą kogoś polecić. Tak zwana poczta pantoflowa ma tę zaletę, że od razu dowiadujemy się, czy praca wykonana przez danego fachowca jest dokładna i zakończona w terminie.

Szukając kafelkarza np. przez internet, należy zwrócić uwagę na jego doświadczenie w tym zawodzie i jeśli to możliwe, poprosić o pokazanie efektów końcowych poprzednich zleceń np. w postaci zdjęć. Koniecznie trzeba zapytać także o to, ile trzeba zapłacić za metr położenia płytek oraz jaki jest prawdopodobny czas wykonania pracy.

Na co uważać zatrudniając kafelkarza?

Poza kwestiami opisanymi w poprzednim akapicie, szczególną uwagę należy zwrócić na to, co znajduje się w umowie pomiędzy nami, a więc zleceniodawcą, a kafelkarzem. Mamy na myśli ewentualne kary umowne za przekroczenie terminu oddania gotowych prac. Niestety opóźnienia w branży remontowo-budowlanej zdarzają się nagminnie, w związku z czym taki punkt stanowi niezwykle istotną część umowy.

Wielu fachowców wykonuje tego rodzaju prace bez zakładania działalności gospodarczej, często jest to dla nich dodatkowe zajęcie, poza etatową pracą. Skorzystanie z usług takiej osoby niesie za sobą spore ryzyko, dlatego jeśli chcemy je podjąć, to tylko w sytuacji, gdy mamy pewność, że człowiek ten jest sprawdzony i godny zaufania.