Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Assistance: czym jest i kiedy się przydaje?

W czasie jazdy samochodem mogą pojawić się niespodziewane komplikacje, które uniemożliwią nam dalszą podróż. Bez względu na to, czy będzie to awaria pojazdu czy kolizja drogowa, wybawieniem jest assistance, który wspiera kierowców w czasie kryzysowych sytuacji. Ubezpieczenie to przydaje się zarówno w kraju, jak i za granicą.

Co to jest assistance?

Assistance jest jednym z nieobowiązkowych ubezpieczeń, które zapewnia określony rodzaj pomocy. Najczęściej korzystają z niego właściciele samochodów, choć jest on dostępny także dla osób kupujących ubezpieczenia NNW czy dla klientów banków. Wśród kierowców ubezpieczenie to zdobyło jednak największą popularność, zyskując miano ubezpieczenia komunikacyjnego.

Jego posiadacze mogą liczyć na wsparcie techniczne, medyczne oraz informacyjne. Obejmuje ono nie tylko samego kierowcę, ale także osoby, które z nim podróżują. Oczywiście różni ubezpieczyciele oferują różne zakresy ubezpieczenia, dlatego przez zakupem należy porównać oferty i wybrać najkorzystniejszą.

Co oferuje ubezpieczenie assistance?

Każdy posiadacz ubezpieczenia może liczyć na pomoc w zakresie holowania pojazdu, jego uruchomienia w czasie awarii, podstawienia pojazdu zastępczego, dostarczenia paliwa a nawet wymiany koła. Ale to nie wszystko. Poszkodowany może też skorzystać z pomocy kierowcy zastępczego, jak również poprosić o znalezienie miejsca w hotelu (jeśli zajdzie taka potrzeba).

W ramach ubezpieczenia assistance, kierowca może też poprosić o pomoc prawną lub medyczną, jeśli dojdzie do wypadku lub zdarzenia zagrażającego zdrowiu i życiu. Ilość dostępnych opcji i ich rodzaj zależą oczywiście od wariantu wykupionej polisy. Każdy kierowca znajdzie więc produkt, który będzie dopasowany do jego potrzeb.

Assistancea autocasco

Podobnie jak assistance, także autocasco jest dobrowolnym ubezpieczeniem. Różnica pomiędzy nimi polega jednak na zakresie ochrony. O ile ubezpieczenie assistance oferuje pewien zakres konkretnych usług wspomagających kierowcę, o tyle autocasco chroni pojazd i jego wyposażenie przed zniszczeniem, kradzieżą czy uszkodzeniem.

Jeśli dojdzie do którejś z powyższych sytuacji, ubezpieczyciel wypłaci właścicielowi polisy odszkodowanie. Nie ma znaczenia czy za szkodę odpowiedzialne będą czynniki atmosferyczne, czy osoby trzecie. Niestety, ubezpieczenie to nie jest zbyt często kupowane przez kierowców, za co odpowiada zapewne jego cena oraz długoterminowość polisy.

Autocasco na godzinę – czy warto?

Dla tych osób, które niezbyt często wybierają się w dalsze i dłuższe podróże, ubezpieczyciele przygotowali autocasco na godzinę. Jest to ubezpieczenie, które można wykupić aplikacją mobilną tuż przed rozpoczęciem jazdy, określając jednocześnie jak długo ma ono obowiązywać – kilka, kilkadziesiąt godzin czy może miesiąc.

To bardzo wygodna opcja dla tych osób, którym zwyczajnie nie opłaca się inwestować w całoroczną ochronę, bowiem dość rzadko jeżdżą samochodem i najczęściej na krótkich trasach. Rozwiązaniem tym powinny być zainteresowane wszystkie osoby, które planują jednorazową podróż i chcą się czuć bezpiecznie.

Assistance Europe dla każdego

Te osoby, które często podróżują za granicę, powinny obowiązkowo wykupić assistance Europe. W razie awarii pojazdu lub wypadku, kierowca może bowiem liczyć na pomoc tłumacza, prawnika, znalezienie hotelu, koordynowanie naprawy pojazdu a także skorzystanie z usługi dowiezienia do celu podróży (jeśli auto kierowcy będzie w naprawie lub ulegnie zniszczeniu).

Pamiętajmy, że koszty wszelkich napraw za granicą są dużo droższe niż w kraju, a dzięki ubezpieczenie assistance nie będziemy musieli ponosić przynajmniej ich części. Warto więc się w nie zaopatrzyć i zapewnić sobie kompleksową ochronę.