Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Zakup kawiarki – czy warto?

Przygotowywanie kawy w urządzeniach zwanych kawiarkami zyskuje coraz bardziej na popularności. Mimo tego, że wiele osób woli zakupić ekspres do kawy to wciąż kawiarki są rozwiązaniem, które jest ekonomiczne i pozwala cieszyć się smakiem doskonałej kawy bez nadmiernego wysiłku. Spory wybór tego urządzeń można znaleźć w popularnym sklepie internetowym oleole.pl, a jeśli szukamy konkretnego modelu kawiarki to wystarczy udać się bezpośrednio pod adres https://www.oleole.pl/kawiarki.bhtml. Czy warto zakupić kawiarkę? Jakie ma ona zalety?

Kawiarka, a może ekspres automatyczny?

Wiele osób stając przed wyborem idealnego urządzenia do parzenia kawy zastanawia się również nad ekspresem automatycznym. Czy to dobra alternatywa dla taniego rozwiązania jakim jest kawiarka? Z pewnością ekspres automatyczny ciśnieniowy to spory koszt i to rozwiązanie dla osób, które chcą mieć kawę przygotowywaną za pomocą zaledwie kilku kliknięć w urządzeniu. Ekspres jest w stanie zmielić nam kawę, zaparzyć i dodać spienione mleko bezpośrednio z dołączonego pojemnika. Przy kawiarce nie możemy liczyć na tego typu luksus. Jednak zasadniczą wadą ekspresu jest jego koszt oraz warto też zauważyć – wszystko przebiega bez naszego udziału. Osoby przywiązane do tradycyjnego sposobu parzenia kawy sięgają po kawiarki.

Kawiarka została wynaleziona w roku 1933 i nawet współcześnie nie została wyparta przez nowoczesne, automatyczne ekspresy do kawy. Niewątpliwą zaletą kawiarki w porównaniu do automatycznego ekspresu jest to, że możemy przygotować w niej kawę bez dostępu do prądu elektrycznego – co pozwala korzystać z niej nawet na wyjeździe. Na półkach sklepowych znajdziemy również kawiarki elektryczne, które są ukłonem w stronę osób oczekujących od tych urządzeń nowoczesnych rozwiązań, jak na przykład automatyczne wyłączanie, gdy kawa jest już gotowa.

Jak działa kawiarka?

Parzenie kawy w kawiarce działa we względnie prosty sposób. W podstawie kawiarki znajduje się woda, która ogrzewana przeciska się pod ciśnieniem przez znajdujące się wyżej sitko na które wcześniej wsypujemy kawę. Następnie woda, która miesza się z kawą trafia do specjalnego pojemnika z którego po kilku minutach parzenia można już nalać do filiżanki aromatycznej kawy. Jest to więc swego rodzaju czajniczek, który można umieścić na dowolnego rodzaju kuchence (gazowej, elektrycznej lub indukcyjnej). Sekret parzenia kawy w kawiarce tkwi w tym, że woda nie wchodzi w kontakt z kawą przez zbyt długi czas, dlatego też w trakcie przygotowania kawy należy ściągnąć ją z ognia w momencie, gdy usłyszymy bulgotanie wody.