Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Uznanie w branżach zdominowanych przez mężczyzn może być trudne, jednakże to właśnie świat tatuażu powoli staje się dominantą kobiet. Jeśli chcesz by Twój pierwszy lub kolejny tatuaż został wykonany przez artystkę sprawdź nasze propozycji najlepszych tatuatorek w Łodzi i umów się na sesję tatuażu.

Według statystyk prowadzonych przez platformę do rezerwacji tatuażu INKsearch.co, to właśnie kobiety – bardziej niż mężczyźni – podatne są na tatuaże. I z jakiegoś powodu, większość ludzi tymi danymi jest zaskoczona. Przemysł tatuażu od zawsze był zdominowany przez mężczyzn, ale to właśnie kobiety zostawiły najtrwalszy ślad w historii, począwszy od 2500 letnich tatuaży znalezionych na szczątkach syberyjskiej księżniczki, po legendarne dzieło XIX wiecznej tatuażystki Maud Wagner. Można by nawet pokusić się o stwierdzenie, że artystki w całym kraju biorą tatuaż w swoje ręce. Dopóki mają umiejętności i odpowiednie narzędzia, nic ich nie powstrzyma, może poza kilkoma rażąco przestrzałami stygmatami.

INKsearch platforma rezerwacji tatuażu online

fot. INKsearch – platforma do rezerwacji tatuażu online

Najlepsze tatuatorki z Łodzi

Dlaczego artystce tatuażu tak trudno zdobyć uznanie, na jakie zasługuje? Po części dlatego, że przez długi czas tatuaże były kojarzone z dewiacją. W kulturze amerykańskiej tatuaże zwykle kojarzone były z męskością. Ludzie oczekiwali, że wytatuowani będą marynarze, motocykliści lub żołnierze. Teraz nadszedł czas tatuażystek, które głośno mówią „KONIEC Z DYSKRYMINACJĄ!” i otwierają swoje własne salony. Przyjrzymy się kilku z nich.

Tatuaż Łódź – gdzie zrobić

Wiele kobiet uważa, że salony tatuażu zdominowane przez mężczyzn są onieśmielające, niezależnie od tego, czy jest to spowodowane zachowaniem artystów, czy też podatnością na tatuowanie w zwykle zakrytych miejscach. Artystka tatuażu będzie szanować Twój gust i słuchać Cię, bez względu na to czy jesteś nowicjuszem, czy planujesz zrobić kolejną dziarkę.

Inez Janiak właścicielka studia tatuażu Inne Tattoo

Inez tatuażem zajmuje się od 2011 roku kiedy to po raz pierwszy kupiła maszynkę i stwierdziła, że chce robić „coś” co będzie również stanowiło jej pasję. Dlatego też postanowiła spróbować swoich sił w branży tatuażu. Trzy lata później w 2014 roku związała się z łódzkim studiem Od Świtu Do Zmierzchu i tam szkoliła swój warsztat. Obecnie specjalizuje się w takich stylach, jak blackwork, black and grey oraz sketch i to właśnie ten ostatni styl najbardziej do niej przemawia. Artystkę tatuażu cechuje konsekwencja, gdyż zależy jej na tym, by praca na skórze, jak najbardziej odwzorowywała szkic wykonany wcześniej ołówkiem. Uwielbia odważne motywy i abstrakcje, sami klienci zaś najczęściej wykonują antropomorficzne tatuaże.

Inez Janiak _ inksearch.co

Umów sesję tatuażu u Inez Janiak na INKsearch.co

Tatuaż trendy 2021

Jak sama artystka twierdzi, do najgorętszych trendów w sezonie 2021 należeć będzie styl graficzny oraz sketch, który ostatnio bardzo zyskał na popularności. Kolejnym stylem będzie tzw. Handpoke, należący do ręcznej metody tatuowania.

Inez Janiak _ inksearch.co

Fat Kat właścicielka studia tatuażu Pracownia Ink.Hale

Tatuatorka z Łodzi specjalizuje się w grubokonturowych tatuażach w stylu markersketch, a pierwszy raz maszynkę w ręku miała 6 stycznia 2016 roku. W swoich pracach artystka wykorzystuje pracę ręczną na papierze oraz tablet gdzie dokonuje finalnej obróbki i jak sama twierdzi to właśnie technologia znacznie ułatwia jej pracę. Fat Kat jest wszechstronna na każdym polu – prowadzi swój własny sklep odzieżowy oraz swego czasu współpracowała z marką MEDICINE.

Fat Kat _ inksearch.co

Umów sesję tatuażu u Fat Kat na INKsearch.co

Marta Szumigaj artystka tatuażu ze studia Atrament w Łodzi

Marta Szumigaj tatuażem zajmuje się od 7 lat. Prace, które wykonuje są niezwykle artystyczne, sama zaś przemyca elementy związane ze sztuką klasyczną. W jakich stylach czuje się najlepiej? Przede wszystkim w japońskiej akwareli, choć w jej pracach można często zauważyć mikrorealizm.

Marta Szumigaj _ inksearch.co

Umów sesję tatuażu u Marta Szumigaj na INKsearch.co

Nowinki ze świata tatuażu

Jeśli interesują Cię nowinki ze świata tatuażu i chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w branży to koniecznie wpadaj na stronkę inknews.co, na której znajdziesz wiele ciekawych artykułów oraz wywiadów. Z kolei jeśli masz problem z rozróżnieniem styli tatuaży – a jest ich sporo! To koniecznie sprawdź nasze inspiracje.

inksearch logo

fot. INKsearch – platforma do rezerwacji tatuażu online