Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Dlaczego warto zamieszkać w Łodzi?

Łódź to niezwykłe miasto, cieszące się coraz większym zainteresowaniem - co roku odwiedzane jest przez turystów z całej Polski. Łódź nazywana jest miastem czterech kultur, ponieważ polska, rosyjska, niemiecka i żydowska kultura wywarła ogromny wpływ na historię miasta. Mnogość terenów zielonych oraz liczne punkty handlowo-usługowe to tylko niewielka część tego, co ma do zaoferowania miasto. W ostatnich latach dynamicznie rozwinął się tu rynek nieruchomości. Łódź to idealna lokalizacja zarówno dla inwestorów, jak i przyszłych mieszkańców.

Łódź z bogatą ofertą

Łódź podzielona jest na dzielnice: Polesie, Bałuty, Górna, Śródmieście oraz Widzew. Do najbardziej popularnych, a zarazem prestiżowych należy Śródmieście. To tam znajduje się najwięcej ośrodków kulturowych, punktów gastronomicznych oraz placówek edukacyjnych. Miasto posiada również bardzo bogatą ofertę, jeśli chodzi o architekturę, zabytki, czy atrakcje. Cyklicznie odbywa się tutaj kilkadziesiąt festiwali m.in. Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki, Łódzkie Spotkania Baletowe, Festiwal Łódź Czterech Kultur oraz Międzynarodowy Festiwal Fotografii. Organizowane są również imprezy w Atlas Arenie oraz koncerty w Łódzkiej Filharmonii. Liczne atrakcje sprawiają, że miasto odwiedzane jest przez tysiące turystów. Do najpopularniejszych z nich należą: Centralne Muzeum Włókiennictwa, Ogród Botaniczny, Muzeum Miasta Łodzi oraz Muzeum Pałac Herbsta - Oddział Muzeum Sztuki w Łodzi. Miasto posiada również dobrze rozwiniętą sieć węzłów komunikacyjnych. Przez miasto oraz w jego pobliżu przebiegają autostrady: A1 biegnąca przez Gdańsk, Toruń, Częstochowę i Górnośląski Okręg Przemysłowy oraz A2 na trasie - Poznań, Łódź, Warszawa. Występują tu również drogi krajowe nr 14 i nr 72 oraz droga ekspresowa S14 łącząca Pabianice, Konstantynów Łódzki, Aleksandrów Łódzki oraz Zgierz. Łatwy i szybki dojazd między dzielnicami zapewnia komunikacja miejska.

Ranking inwestycji w Łodzi

Według rankingu opracowanego przez portal Rynek Pierwotny, w III kw. 2020 za najciekawsze inwestycje mieszkaniowe w Łodzi uznano osiedla na Polesiu i Łodzi Górnej. Największym zainteresowaniem cieszyło się Osiedle Na Zdrowiu II - inwestycja realizowana przez warszawską grupę deweloperską WAN, która posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie na rynku nieruchomości. Polesie to dzielnica, która niewątpliwe budzi coraz większe zainteresowanie wśród mieszkańców Łodzi. Tereny wokół lasów, liczne parki oraz place zabaw dedykowane najmłodszym zadowolą zarówno młode małżeństwa, rodziny z dziećmi, jak i singli. Na drugim miejscu w rankingu inwestycji znalazł się Murapol Nowa Przędzalnia, znajdujący się również na popularnym Polesiu. Jest to nowoczesna inwestycja mieszkaniowa, realizowana w historycznej przestrzeni dawnej przędzalni – jednym z wyjątkowych miejsc, które kryje w sobie Łódź. Mieszkanie w ścisłym centrum miasta – przy ulicy Wróblewskiego, między alejami Politechniki i Jana Pawła II – to komfort codziennego życia. Trzecie miejsce należy do Recanto - kameralnej inwestycji usytuowanej w północnej części dzielnicy Górna, przy ul. Senatorskiej. To idealna lokalizacja dla tych, którzy cenią sobie prywatność i ciszę, a równocześnie lubią korzystać z atrakcji życia miejskiego.

Sprawdź ranking inwestycji:

https://rynekpierwotny.pl/ranking-inwestycji/lodz/ocena-q3-2020/