Jak wybrać etui na telefon?

Rynek akcesoriów telefonicznych pozwala nie tylko spersonalizować wyposażenie smartfona według własnych potrzeb i gustu estetycznego, ale również odpowiednio zabezpieczyć urządzenie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Etui na telefon to jeden z najchętniej kupowanych gadżetów przez miliony użytkowników na całym świecie, który pozwala jeszcze swobodniej korzystać ze smartfona na co dzień bez obaw o jego przypadkowe zniszczenie. Jednak żeby etui mogło spełniać swoją rolę, powinno być odpowiednio dobrane.

Etui na telefon: rodzaje

Od chwili, kiedy etui na telefon stały się pełnoprawnym elementem wyposażenia nowoczesnych smartfonów, na rynku pojawiło się kilka ich podstawowych rodzajów, co daje ogromne możliwości wyboru. Każdy użytkownik może wybrać nie tylko materiał, z którego będzie wykonany pokrowiec, ale również kształt jego budowy.

Back case na telefon

Największą popularnością cieszą się minimalistyczne back case’y, czyli etui nakładane na tylną część obudowy, które dzięki wystającym brzegom z przodu chronią również ekran. Do ich produkcji wykorzystuje się materiały elastyczne, które jednocześnie wyróżniają się dobrymi właściwościami amortyzującymi uderzenia. W sklepach najczęściej można spotkać się z case’ami silikonowymi lub poliwęglanowymi w wielu wersjach kolorystycznych oraz w różnych cenach rozpoczynających się już kilkunastu złotych za sztukę.

Etui z klapką

W sklepach internetowych można znaleźć je również pod hasłem „etui książkowe”, gdyż formą wykonania przypomina właśnie okładkę książki. Etui z klapką najczęściej występuje w wariancie ze skóry lub tworzywa sztucznego, jednak pierwsza opcja pozwala uzyskać elegancki, ale jednocześnie nowoczesny design smartfona. Tego typu futerały można zakupić również w wersji z klapką otwieraną wzdłuż krótszej krawędzi smartfona, jednak jest to mniej popularne rozwiązanie. Etui z klapką jest praktycznym pomysłem, zwłaszcza biorąc pod uwagę ochronę ekranu, którą ten rodzaj etui zapewnia.

Etui typu bumper

Trudno nazwać je etui na telefon, ponieważ jest to gadżet, który zabezpiecza jedynie ramkę smartfona. Wielu nazywa ją uboższą wersją silikonowych case’ów na telefon z uwagi na brak charakterystycznych plecków zabezpieczających obudowę. Bumper, pomimo oszczędności w swojej formie, wzmacnia konstrukcję telefonu i amortyzuje upadki z wysokości. Jednak wielu użytkowników bardziej przychylnym okiem patrzy na tradycyjne back case’y, które wyglądają na bardziej solidne.

Ochrona ekranu

Kupując etui na telefon warto rozważyć również dodatkowe zabezpieczenie ekranu dotykowego, które jest nie mniej narażone na uszkodzenia mechaniczne niż pozostałe elementy obudowy smartfona. Szkło hartowane to jedno z najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku akcesoriów telefonicznych, które wraz z case’em tworzy zgrany duet w kontekście ochrony iPhone’a czy innych telefonów przed zniszczeniem. Jednak co zrobić, gdy pomimo ich zastosowania ekran ulegnie awarii? Wymiana szybki w iPhonie to koszt, który w porównaniu z wartością smartfona okazuje się całkiem przystępny, a usunięcie usterki pozwala korzystać z telefonu przez kolejne lata. Warto udać się do pogwarancyjnego serwisu Apple, gdzie specjaliści zajmą się naprawą iPhone’a w sposób fachowy, i co najważniejsze, błyskawiczny. Znalezienie sprawdzonego serwisu Apple w Warszawie to nie problem, podobnie jak w jeszcze kilku innych miastach w Polsce.