Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Z tymi poradami łatwiej przejdziesz przez proces odchudzania

Łatwo komuś w trakcie diety powiedzieć „nie poddawaj się!”, ale nigdy nie wiadomo z jakimi problemami ten ktoś może mieć do czynienia. Oprócz problemów związanych z gorszym samopoczuciem mogą dojść problemy z organizmem, który reaguje w nieprzewidywalny sposób na nową dietę. Na wielu stronach internetowych łatwo odnaleźć ogólne porady dotyczące odchudzania, tak jak na przykład tutaj: http://www.fitnesstube.pl/odchudzanie-porady/ Jeśli chcemy, aby nasze odchudzanie przyniosło wymierne efekty musimy czuć się zmotywowani przez cały okres diety. Jak tego dokonać?

Poznaj lepiej siebie i swoje możliwości

Przed przejściem na dietę należy głęboko przeanalizować swoje możliwości i spojrzeć też trochę w przeszłość. Czy kiedykolwiek próbowaliśmy się wcześniej odchudzać i jakie miało to dla nas konsekwencje? Poznając odpowiedź na to pytanie będzie nam zdecydowanie łatwiej dobrać odpowiednią dietę pod nasze możliwości. Jeśli natomiast jest to nasze pierwsze podejście do diety to powinniśmy przede wszystkim zadbać o to, aby określić nasz stan zdrowia i przebyte choroby. Pomocna może być wizyta u dietetyka, którego obowiązkiem jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu odnośnie naszego zdrowia i towarzyszącym nam chorób. Poznając własne możliwości zyskamy niezwykle cenną wiedzę na temat tego jak bardzo restrykcyjną dietę jesteśmy w stanie wziąć na własne barki i czy tego typu dieta nie będzie szkodliwa dla naszego zdrowia.

Zmień niezdrowe nawyki

Jeśli wydaje nam się, że dieta oznacza wiele wyrzeczeń i wywołuje to u nas gęsią skórkę to powinniśmy dużo wcześniej spróbować ograniczyć pewne nawyki, takie jak na przykład chęć podjadania lub częste sięganie po słodycze. Jeśli zmotywujemy się na tyle, aby tego typu nawyki zminimalizować i je znacznie ograniczyć to już dobry znak. Wtedy przejście na dietę nie będzie aż tak dużym szokiem dla organizmu. Jak to więc zrobić? Nie ma pod tym względem uniwersalnej porady, bo każdy z nas jest inny, ale warto spróbować metody polegającej na zastąpieniu słonych przekąsek świeżymi owocami w trakcie lata, natomiast zimą sięgać po suszone owoce, które łatwo kupić w praktycznie każdym sklepie.

Myśl pozytywnie

Bycie optymistą wcale nie jest trudne. Najważniejsze jest to, aby się nie poddawać i nawet jeśli nie zauważymy znacznej poprawy na diecie, nie należy z niej natychmiastowo rezygnować. Nasz organizm się bardzo sprzężony z naszym umysłem i pozytywnym myśleniem. Jeśli nie wierzymy, że dieta coś zmieni to może się okazać, że nasz organizm będzie bronił się przed jej stosowaniem i dążył do starych, niezdrowych nawyków. Negatywne nastawienie może doprowadzić do depresji, wprowadzi na nas dodatkowy stres, a tym samym efekty odchudzania mogą być dalekie od oczekiwanych.