mieszkanie pod inwestycję Łódź

Na łódzkim rynku nieruchomości oferta mieszkań przygotowanych „pod klucz” jest bogata i różnorodna. Nowe inwestycje deweloperskie cieszą się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród ludzi młodych. Jakie mieszkanie warto wybrać – jednopokojowe czy dwupokojowe? Na co zwrócić uwagę przy zakupie nieruchomości z rynku pierwotnego lub wtórnego? Przedstawiamy kilka najważniejszych informacji.

Kawalerki na sprzedaż w Łodzi

Łódzkie nieruchomości cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem z uwagi na atrakcyjne i konkurencyjne ceny. W porównaniu z Warszawą, Krakowem, Trójmiastem czy Wrocławiem kawalerki na sprzedaż w Łodzi są tańsze. Wyraźnie widoczny trend zwyżkowy dotyczy dzielnic położonych w centrum lub doskonale skomunikowanych z pozostałymi częściami miasta. Kupujący nieruchomość może korzystać z dobrej infrastruktury, dzięki której szybko pokona trasę do Warszawy czy Wrocławia.

Zakup kawalerki z przeznaczeniem na wynajem długoterminowy zdecydowanie się opłaca. To dobra inwestycja kapitału, która zwraca się po pewnym czasie. Kawalerkę w Łodzi warto również kupić na własny użytek. Szczególnie osoby poszukujące własnych czterech kątów, powinny rozważyć zakup kawalerki z rynku pierwotnego lub wtórnego. To idealne rozwiązanie dla studenta lub pracującego singla, który nie chce ponosić dodatkowych kosztów związanych z najmem.

Dwupokojowe mieszkania na sprzedaż w Łodzi

Lokum z dwoma pokojami przyda się zwłaszcza młodemu małżeństwu lub parom. Wiele osób decyduje się na zakup takiej nieruchomości z myślą o późniejszym wynajmie. Dwupokojowe mieszkanie bywa niewiele droższe od kawalerki, a komfort przebywania w wydzielonej przestrzeni jest zdecydowanie zauważalny. Największą popularnością cieszą się dwupokojowe mieszkania na sprzedaż w Łodzi, o powierzchni 35-40 m kw. Opłaty eksploatacyjne w lokalu mieszkalnym o małym metrażu kształtują się na dość niskim poziomie.

Kupując dwupokojowe mieszkanie na wynajem warto pomyśleć o jego ubezpieczeniu. Pozwoli to ograniczyć koszty w razie wypadku czy zniszczenia. Dwa oddzielne pokoje można wynająć większej liczbie osób, co zwiększy rentowność inwestycji. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na następujące parametry: lokalizacja, metraż, cena oraz przewidywany przychód z najmu.

Podsumowanie

Z reguły kawalerki na sprzedaż w Łodzi są dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie. Można je wynająć singlowi lub parze osób. Natomiast dwupokojowe mieszkania na sprzedaż w Łodzi są zazwyczaj nieco droższe, niż jednopokojowe lokale. Inwestycja w łódzką nieruchomość powinna być dobrze przemyślana i odpowiednio skalkulowana. Dużym zainteresowaniem cieszą się dwupokojowe mieszkania o metrażu około 40 m kw., które wynajmiemy większej liczbie osób, na przykład studentom.

 

Materiał opracowany przez eksperta portalu GetHome.pl.