Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Kupowanie odzieży męskiej w dużym rozmiarze wcale nie musi być problemem! Jeśli szukasz dobrych ubrań, które będą leżeć świetnie i będą pasowały na różne okazje, zobacz już teraz nasze porady!

Obecnie kupowanie ubrań w dużych rozmiarach nie jest aż tak trudne jak kiedyś. W sklepach możemy przebierać w ciekawych wzorach i dopasować je na każdą okazję. Czasy, gdy do dyspozycji było tylko parę nudnych modeli koszul czy spodni, już dawno minęły.

Nie oznacza to jednak wcale, że mężczyźni nie mają problemów z wyborem odpowiednich ubrań dla siebie. Jeśli także masz takie trudności, sprawdź 5 porad, które przygotowaliśmy dla mężczyzn noszących większe rozmiary.

1. Wybierz odzież w swoim rozmiarze

Jednym z największych grzechów mężczyzn noszących duże rozmiary jest kupowanie ubrań, które są większe niż powinny. Wybieranie jeszcze szerszych spodni czy kurtki nie zakamufluje jedna mankamentów sylwetki. Może być wprost przeciwnie – doprowadzi do ich podkreślenia!

Najlepiej zatem dobierać ubrania w rozmiarze prawidłowym, aby były dopasowane do sylwetki, lecz też nie obciskały jej zanadto. Taka odzież będzie mogła także optycznie wyszczuplić sylwetkę.

Gdy chcemy zakupić on-line produkty takie jak odzież męska duże rozmiary często są opatrzone dokładnymi tabelami rozmiarów, które pomagają przy wyborze. Warto też pamiętać o tym, że mamy prawo do zwrotu przy zakupach w internecie.

2. Postaw na tkaniny wysokiej jakości

Nie zwracasz uwagi na tkaniny, z których wykonana jest Twoja odzież? To kolejny błąd! Wysokiej jakości materiały przekładają się nie tylko na lepszy wygląd odzieży, ale także na jej większą trwałość – może wtedy posłużyć na dłuższy czas.

Najlepiej zdecydować się na ubrania, które wykonane są z tkanin naturalnych, na przykład z bawełny, wełny, lnu, jedwabiu, a także z tkanin takich jak wiskoza czy modal. Niewielki dodatek włókien sztucznych nie zaszkodzi, ale pamiętajmy o tym, aby nie było ich za dużo.

3. Wybieraj odzież o wyszczuplających właściwościach

Dzięki doborowi odpowiedniego typu odzieży można uzyskać efekt optycznego wyszczuplenia sylwetki. To szczególnie ważne wtedy, gdy chodzi o ubrania w większych rozmiarach. O czym warto wtedy pamiętać?

  • Kupuj odzież w dopasowanych fasonach.

  • Nie kupuj ubrań ze zbyt długimi nogawkami i rękawami.

  • Postaw na odzież tworzącą pionowe wzory, na przykład z kantami czy w pionowe paski.

  • Unikaj dużych wzorów na odzieży, wybieraj te mniejsze.

  • Wybieraj ubrania w ciemniejszych kolorach.

4. Kupuj ubrania przyszłościowo – twórz zestawy

Aby komponowanie odzieży męskiej z garderoby było jeszcze łatwiejsze, najlepiej kupować ją z głową. Optymalnym rozwiązaniem będzie szafa, w której każdy element pasuje do innego!

Dzisiaj coraz większym powodzeniem cieszą się tak zwane garderoby kapsułowe, czyli takie, które pozwalają na stworzenie różnorodnych zestawów z ograniczonej liczby ubrań. W internecie można znaleźć wiele porad dotyczących kapsułowych zestawów także dla mężczyzn!

5. Porównuj rożne oferty ze sobą

Aby zakupy były całkowicie udane, nie warto koncentrować się tylko i wyłącznie na jednym sklepie. Im więcej ofert sprawdzimy, tym lepiej!

Nie warto przy tym ograniczać się tylko do sklepów stacjonarnych, ponieważ wiele świetnych modeli odzieży męskiej można znaleźć również w sklepach internetowych. To właśnie on-line na mężczyzn noszących większe rozmiary czeka mnóstwo świetnych propozycji od różnych marek – także znacznie taniej niż stacjonarnie.

Nie należy obawiać się zakupów on-line, ponieważ także mogą być całkowicie udane niezależnie od tego, czy chodzi o ubrania czy akcesoria. Mamy prawo do skorzystania ze zwrotu w terminie 14 dni, dlatego wtedy, gdy zakupy nie będą nam odpowiadały, możemy odesłać je do sklepu!