Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Fit catering – modny sposób na zdrowe odżywianie

Moda na bycie „fit” czyli w formie nie przemija. Niemal każdy już ćwiczy na siłowni lub biega. Metod treningowych do wyboru nie brakuje, jednak każdy ćwiczący wie, że kluczem do sukcesu jest dieta. Przygotowywanie posiłków jest jednak czasochłonne i tu wszystkim amatorom i amatorkom szeroko pojętego fitnessu przychodzi z pomocą fit catering.

Fit catering – dlaczego jest taki modny?

Fi catering jest modny gdyż wpisuje się w modę na bycie fit w ogóle. Możemy przerzucić tony ciężarów na siłowni, przebiec wiele kilometrów ale bez właściwego odżywiania oczekiwane efekty nie nadejdą lub będą przychodzić bardzo powoli. A powolne efekty to szybka frustracja i często, niestety, rezygnacja z ćwiczeń. Fit catering wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkich osób, którym zależy na zdrowiu, formie i ładnej sylwetce. Przysłowiowym schabowym z ziemniakami i mizerią nie zbudujemy tony mięśni i nie zrzucimy zbędnego tłuszczu. Odżywianie dla osób uprawiających sport nawet amatorsko musi być odpowiednio zaplanowane a posiłki właściwie zbilansowane. Fit catering dba za nas i o nas o wszystko w tym właśnie wymiarze. Jest więc on zbawienny, w dzisiejszych czasach, w których spędzamy wiele godzin pracy wysiłkiem jest nie tylko sam trening ale jeszcze znalezienie na niego czasu. Chcielibyśmy po nim po prostu odpocząć a nie kolejną godzinę czy dwie poświęcać na przygotowywanie posiłków. Dzięki fit cateringowi zyskujemy na prawdę mnóstwo czasu dla siebie.

Na czym polega fit catering?

Fit catering jest to dostarczanie całodziennego, zdrowego jadłospisu pod drzwi klienta. Całodzienne, a więc nie zamawiamy pojedynczo posiłku, jak pizzy (która jest raczej cheaet mealem a nie fit, jednak od czasu do czasu niezbędnym, o czym każdy sportowiec wie ale niekoniecznie powie głośno), tylko wybrana firma rozplanowuje nam menu od śniadania do kolacji i wszystkie te posiłki dostarcza jednocześnie. Jadłospis jest opracowywany przez profesjonalnych dietetyków i obejmuje różne plany dietetyczne - standardowe, wegetariańskie czy bezglutenowe. Posiłki dostarczane są w godzinach porannych w dni robocze, jednak bez problemu zamówimy fit catering uwzględniający weekendy. Możemy więc dzięki fit cateringowi dbać o właściwą dietę przez siedem dni w tygodniu, dzięki czemu nie będzie nas kusić jakiś cheat meal częściej niż powinien.

Dla kogo fit catering jest odpowiedni?

Fit catering jest opracowywany z myślą o ludziach, którzy dbają o swoją sylwetkę i zdrowie. Dlatego w zależności od podstawowej kwestii czyli zapotrzebowania kalorycznego możemy dobrać odpowiednią dla nas dietę i na dodatek ewentualnie wprowadzić korektę w jej kaloryczności po uprzednim powiadomieniu o tym fakcie firmy cateringowej, z której usług korzystamy. Jeśli jesteśmy uczuleni na gluten lub laktozę z łatwością znajdziemy odpowiednie menu. Również wegetarianie mogą korzystać z fit cateringu. Niektóre „rozpiski” są opracowywane pod kątem uzyskania konkretnych efektów. Przykładowo pod wyrzeźbienie sześciopaka na brzuchu, schudnięcie, czy nabranie masy mięśniowej. Niezależnie jednak od konkretnej diety, fit catering służy ludziom aktywnym fizycznie a więc ruch jest niezbędny w celu uzyskania pożądanych zmian w sylwetce.

Jak wybrać fit catering?

Wszyscy sportowcy chcący zyskać na czasie dzięki dostarczanym im do domu posiłkom mogą odetchnąć z ulgą. Pojawia się coraz więcej firm fit cateringowych między innymi https://bedietcatering.pl/lodz/. Niemal w każdym większym mieście taką można znaleźć. Zwróćmy uwagę czy interesująca nas firma cateringowa istnieje od dawna, jeśli tak, oznacza to, że klienci są z niej zadowoleni. Możemy też sprawdzić opinie klientów w internecie. Przyjrzyjmy się też jakości menu i ilości proponowanych diet. Większość firm prezentuje przykładowe lub bieżące jadłospisy oferowanych przez siebie diet, możemy więc je sprawdzić i zdecydować czy komponowane są z odpowiadających nam składników. Istotne jest też czy możemy się skonsultować z dietetykiem pracującym dla danej firmy i gdzie znajdziemy informacje dotyczące alergenów.