Łańcuszki zrywane seniorkom - 34-latek wpadł po szybkim namierzeniu

FOT. KMP w Łodzi
Policjanci z Łodzi zatrzymali 34-latka, którego podejrzewają o rozbój i kradzież szczególnie zuchwałą. Mężczyzna miał atakować starsze kobiety w rejonie ulic Paderewskiego i Podgórnej, a w jednym z napadów napastnik chwycił 74-latkę za szyję, przydusił ją i docisnął do ściany. Kryminalni ustalili jego tożsamość dzięki rysopisowi, sposobowi działania i nagraniom monitoringu.
Policjanci z VII i VIII Komisariatu Policji w Łodzi przyjęli w czerwcu 2026 roku dwa zgłoszenia dotyczące podobnych ataków. W obu przypadkach sprawca podbiegał do zaskoczonej kobiety, zrywał jej łańcuszek z szyi i uciekał. Schemat był niemal taki sam, a sposób działania nie pozostawiał złudzeń, że chodzi o tego samego napastnika.
W jednym z napadów sytuacja była szczególnie groźna. Napadnięta 74-latka została złapana za szyję, przyduszona i dociśnięta do ściany, zanim sprawca zerwał jej biżuterię. To właśnie ten rodzaj brutalności sprawił, że sprawą zajęli się kryminalni z Wydziału Kryminalnego VIII Komisariatu Policji w Łodzi.
Funkcjonariusze połączyli zgłoszenia z zapisami monitoringu i wcześniejszą wiedzą o 34-latku znanym z przeszłości kryminalnej. 30 czerwca 2026 roku policjanci zapukali do drzwi jego mieszkania. Mężczyzna był zaskoczony, że został tak szybko namierzony.
Zatrzymanemu przedstawiono zarzut rozboju oraz kradzieży szczególnie zuchwałej. Jak wynika z Kodeksu karnego, za takie czyny grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Policja podała też, że działał w warunkach recydywy, co może oznaczać surowszy wymiar kary. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował o areszcie tymczasowym na trzy miesiące.
Taka seria ataków na seniorki pokazuje, jak szybko zwykła kradzież może zamienić się w brutalny napad, gdy sprawca nie cofa się nawet przed przyduszeniem ofiary. W tej sprawie łódzcy kryminalni zareagowali sprawnie i zatrzymali mężczyznę, zanim mógł uderzyć ponownie.
na podstawie: KMP w Łodzi.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KMP w Łodzi). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Kostiuchnówka po 110 latach znów przyciąga uwagę w Brzegu

W altanie znów zabrzmi opera. Letnie koncerty wracają do Parku Źródliska

Widzew w Austrii trenuje bez pełnej kadry. W sobotę zagra z DAC

Łańcuszki zrywane seniorkom - 34-latek wpadł po szybkim namierzeniu

Uratowana łania w Łodzi została mamą. To rzadki finał interwencji

Edward Kujawa w Łodzi uhonorowany. Tak wygląda dorobek legendy piłki wodnej

Zawiszy Czarnego zamknięta przy Młynarskiej. MPK Łódź zmienia trasę

Plac Kościuszki dostanie więcej zieleni. Rusza przebudowa i zmiany w ruchu

Tysiące telefonów dziennie to dla nich codzienność. Łódzkie CKD usprawnia rejestrację z pomocą KPO

Halo Brzuszek przeniesione do sali 1.19. W CSK zmienia się wejście

Łęczycka w Łodzi prawie gotowa. Za chwilę ruszy kolejny etap remontu

Skolim, Peja i Kasia Cerekwicka zagrają w Łódzkiem. Weekend pełen dni miast

Steki w Łodzi bez przypadku. Te adresy przyciągają miłośników mięsa

Ostatnia kamienica na Drewnowskiej doczeka się remontu. Będzie 20 mieszkań
Przydatne dane teleadresowe
- Miejskie Centrum Medyczne Polesie w Łodzi - przychodnie, rejestracja, badania
- Parafia Archikatedralna Świętego Stanisława Kostki w Łodzi - msze, kancelaria, sakramenty
- Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi - bilety, godziny kasy, dojazd i wynajem
- Parafia Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi - kontakt, msze, sakramenty
- Parafia NMP Królowej Pokoju w Łodzi - kontakt, historia, terytorium
- Parafia Matki Bożej Fatimskiej w Łodzi - historia, kontakt, kancelaria
