Twarze kultury: Piotr Grobliński i jego pasja do literatury

2 min czytania
Twarze kultury: Piotr Grobliński i jego pasja do literatury

Łódzki Dom Kultury zaprasza na wyjątkowe spotkania, które przybliżą mieszkańcom twórców kultury związanych z regionem. W ramach cyklu Twarze Kultury” organizowane będą wydarzenia, które pozwolą poznać pasje i osiągnięcia lokalnych artystów.

  • Spotkanie z twórcami literackimi
  • Piotr Grobliński pisarz z pasją
  • Współpraca i kreatywność w kulturze

Spotkanie z twórcami literackimi

Już 19 września odbędzie się inauguracja jesiennej edycji cyklu, która rozpocznie się od spotkania z dwiema inspirującymi postaciami Piotrem Groblińskim oraz Piotrem Zdrzynickim. Obaj twórcy połączyli swoje siły, aby stworzyć książkę Zawody”, która jest zbiorem krótkich opowiadań ilustrowanych przez Zdrzynickiego. Spotkanie odbędzie się o godzinie 18:00 w sali kameralnej Łódzkiego Domu Kultury, przy ulicy Dowborczyków 18. Będzie to doskonała okazja, by poznać nie tylko proces twórczy autorów, ale także ich osobiste historie i motywacje.

Piotr Grobliński pisarz z pasją

Piotr Grobliński, urodzony w 1966 roku w Łodzi, to postać znana w lokalnej kulturze. Jako pisarz i redaktor serii poetyckiej Kwadratura”, od ponad trzech dekad związany jest z Kalejdoskopem”, co tylko potwierdza jego zaangażowanie w animację życia kulturalnego. Autor sześciu tomów wierszy, w tym Inne sprawy dla reportera” oraz Karmę dla psów”, Grobliński nie boi się eksplorować różnorodnych tematów w swoich tekstach. Jego zbiory felietonów, takie jak Depilacja okolic serca” i Wanna na wydaniu”, pokazują jego unikalny styl i sposób postrzegania otaczającej rzeczywistości.

Współpraca i kreatywność w kulturze

Spotkania z cyklu Twarze Kultury” to doskonała okazja dla mieszkańców, aby nawiązać bezpośredni kontakt z twórcami, którzy dzielą się swoją pasją i doświadczeniem. Prowadzenie wydarzenia przez Bogumiła Makowskiego zapewni dodatkowy kontekst i głębię rozmowy, a także otworzy przestrzeń do dyskusji o literaturze i kulturze w regionie. Takie inicjatywy są nie tylko sposobem na promocję lokalnych artystów, ale także stają się platformą wymiany myśli i inspiracji, które mogą wzbogacić lokalną społeczność.

Autor: krystian