Urząd Miasta Łodzi: Remont skrzyżowania Legionów i Zachodniej. Prace na półmetku, kiedy powrót MPK Łódź? [ZDJĘCIA]
Rewolucja urbanistyczna w sercu Łodzi – miasto zmienia swoje oblicze!
  • Ogromna modernizacja ulic w centrum Łodzi zbliża się do kluczowych momentów.
  • Przystanki, nowe torowiska, chodniki i zieleńce wkrótce całkowicie odmienią Legionów i Zachodnią.
  • Strategia rozwoju infrastruktury miejskiej przyniesie mieszkańcom większy komfort podróżowania MPK.
  • Wiosenny zakończenie prac na Legionów zapowiada powrót normalności w ruchu tramwajowym.

Kiedy mieszkańcy Łodzi będą mogli ponownie korzystać z pełni uroków odnowionych tras tramwajowych? To pytanie zadaje sobie wiele osób cierpliwie znoszących niedogodności związane z przebudową ulic Legionów i Zachodniej. Inwestycja za 120 mln złotych, która jest obecnie na półmetku, nie tylko poprawi komunikację w mieście, ale również przyczyni się do jego estetycznej metamorfozy.

Robert Kolczyński, dyrektor Departamentu Strategii i Rozwoju Urzędu Miasta Łodzi, podkreśla, że prace przebiegają zgodnie z planem. "Drogowcy pomimo zmiennych warunków atmosferycznych realizują prace zgodnie z harmonogramem, tak aby przywrócić ruch tramwajowy na ul. Zachodniej od 12 lutego. Trwa włączanie nowo wybudowanego torowiska do sieci i rozkładanie trakcji" – informuje.

Przebudowa ulicy Legionów to nie tylko kwestia udogodnień komunikacyjnych, ale również upiększanie przestrzeni miejskiej. Jak zauważa Łukasz Stępniak, kierownik robót firmy Balzola, w ramach prac "Ekipy można zobaczyć również przy układaniu chodników, jeszcze w tym tygodniu rozpoczniemy prace przy nowych zieleńcach". Dodaje również, że "Powrót tramwajów na ulicę Legionów planujemy w marcu".

Wiosenna aura za oknami będzie więc świadkiem nie tylko rozkwitającej przyrody, ale również odrodzenia ważnych arterii komunikacyjnych Łodzi. Prace obejmują montaż nowego torowiska, układanie nawierzchni jezdni i chodników, a także instalowanie takich elementów jak oświetlenie, ławki, kosze oraz nasadzenia zieleni. Mieszkańcy z niecierpliwością oczekują zakończenia inwestycji, która znacząco wpłynie na codzienne życie w mieście.

Projekt "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi", realizowany w ramach umów o dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, obejmuje nie tylko ulice Legionów i Zachodnią, lecz także szerszy obszar centrum miasta. Wykonawcą jest firma Balzola, która ma na swoim koncie wiele udanych inwestycji komunalnych.

Warto podkreślić, że mieszkańcy Łodzi zyskają nie tylko nowocześniejszą, ale i bardziej przyjazną przestrzeń, która stanie się wizytówką miasta. Łódź krok po kroku transformuje swoje centrum, podnosząc jakość życia i tworząc nowe możliwości dla przyszłych pokoleń.


Według informacji z: Urząd Miasta Łodzi