Wiklina znów powraca! Wyroby z niej wykonane zastosujesz w ogrodzie, na balkonie i tarasie. W czym tkwi jej fenomen? Jest naturalna, ekologiczna i …doskonale wpisuje się we współczesne trendy.

Maty wiklinowe — akcesoria, które upiększą Twój ogród, taras i balkon

Wiklina — surowiec od lat znany i lubiany

Wiklina to nic innego jak młode pędy kilku gatunków wierzby. Poddaje się je korowaniu, czyli procesowi, który je uszlachetnia. Plecionkarstwo w naszym kraju to sztuka znana od lat i kultywowana do dzisiaj na przykład w Nowym Tomyślu. Akcesoria z wikliny znajdują uznanie u największych koneserów pięknych przedmiotów. Oprócz mat z wikliny, na rynku mamy kosze, donice, płoty, a także pergole, parawany i obudowy koszy na śmieci. Furorę robią wiklinowe ozdobne armatki i rowerki. Donicami z wikliny wypełnionymi bujnym kwieciem udekorujesz wejście do domu, hol, a także taras.

W dawnych czasach z wikliny wyplatano płoty i ogrodzenia. Oddzielały one pastwiska, dzięki czemu nie dochodziło do sporów między gospodarzami. Wiklinowe wyplatańce upowszechnili w Polsce holenderscy osadnicy. Wykorzystywali oni wiklinę nie tylko do budowy, ale także jako opał i paszę dla zwierząt.

Maty wiklinowe, czyli ekologiczne, naturalne i dekoracyjne wyroby w Twoim ogrodzie

W dobie, kiedy niemal cały świat ogarnęła moda na bycie eko, poszukujemy naturalnych rozwiązań i produktów. W te trendy doskonale wpisują się maty z wikliny — są naturalne, biodegradowalne i dekoracyjne. Posłużą Ci do renowacji starego płotu, osłonisz nimi także te miejsca w ogrodzie, które są mało estetyczne.

Maty z wikliny posłużą Ci jako roleta na altanę. W czasie upału to rozwiązanie jest wyjątkowo praktyczne. Nic nie zakłóci Twojego wypoczynku na łonie natury.

Maty z wikliny wykorzystasz niezależnie od stylistyki swojego ogrodu. Doskonale wpiszą się w aranżację rustykalną, japońską, angielską czy naturalistyczną. Jasnobrązowy kolor mat wiklinowych wspaniale zakomponuje się z roślinnością w Twoim ogrodzie. Jej zieleń wyda się jeszcze bardziej soczysta i żywa.

Pamiętaj, aby maty wiklinowe montować do już istniejącego płotu, do siatki. Możesz to zrobić, używając plastikowych opasek spinających. Staraj się, aby mata nie była wyższa od ogrodzenia.

Jak wykorzystasz maty wiklinowe w domu, na balkonie i tarasie?

Maty wiklinowe posłużą Ci jako osłona tarasu lub balkonu. W tym celu zamontujesz je na barierkach i balustradach. Dzięki temu unikniesz ciekawskich spojrzeń przechodniów i będziesz rozkoszować się czasem spędzanym z bliskimi (w otoczeniu natury). To rozwiązanie sprawi także, że podmuchy silnego wiatru nie zakłócą Twojego odpoczynku.

Matą z wikliny przesłonisz także jedną ze ścian domu. Uzyskasz dzięki temu ciekawy efekt aranżacyjny i zasłonisz mało dekoracyjne elementy. Bywa, że niektóre fragmenty elewacji wymagają odnowy. Zasłonięte matą nie wpłyną negatywnie na estetykę budynku.

Matą z wikliny przykryjesz również te miejsca w domu, które są mało widowiskowe. Należą do nich na przykład kaloryfery.

Maty z wikliny jako akcesoria trwałe i wytrzymałe

Mata z wikliny to wyrób niesamowicie trwały. Jeśli raz w nią zainwestujesz, będziesz się nią cieszyć długie lata. Oczywiście pod warunkiem, że odpowiednio o nią zadbasz.

Matę wiklinową, która zdobi Twój płot, wyczyścisz szczotką. Dzięki temu usuniesz resztki ziemi i trawy.

Matę z wikliny znajdującą się w domu lub na tarasie, regularnie oczyszczaj z kurzu. Do tego celu wystarczy lekko wilgotna ściereczka. Zbyt mocno nasączona wodą mogłaby tylko zaszkodzić wiklinie.

Akcesoria wiklinowe nie lubią niskich temperatur, a więc warto je przed zimą schować w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

Jeśli prawidłowo zadbasz o maty wiklinowe, posłużą Ci wiele lat. Nie stracą nic ze swej estetyki i trwałości. Tylko pomyśl, jak pięknie wygląda płot ozdobiony matą wiklinową. Wpuszczone na nią rośliny pnące dodadzą ogrodowi romantyzmu. Twoja przydomowa przestrzeń zacznie wreszcie cieszyć oko!

Sprawdź naszą ofertę na stronie https://ogrodzeniawiklinowe.pl/kategoria-produktu/maty-wiklinowe/