Coraz więcej osób decyduje się na panele fotowoltaiczne. To dzięki nim zmniejszają koszty funkcjonowania budynku (głównie za sprawą niższych rachunków za prąd). Nie wystarczy jednak tylko zamontować panele fotowoltaiczne — trzeba jeszcze o nie dbać. Mycie wodą demineralizowaną to podstawa, aby systemy słoneczne działały prawidłowo. Jak zatem utrzymać je w czystości? Do tego celu przydadzą się urządzenia do demineralizacji wody.

Fotowoltaika? Tak, ale sprawnie działa tylko wtedy, kiedy jest zadbana!

Urządzenia do demineralizacji wody — jak działają?

Szkło już dawno na dobre zagościło się w architekturze. Przeszklone biurowce, budynki mieszkalne, budynki użyteczności publicznej to tylko nieliczne architektoniczne perły wykorzystujące szkło. I choć przez jakiś czas od wybudowania wyglądają one pięknie, po kilku miesiącach na szkle osiadają zanieczyszczenia. Budynki, zamiast epatować współczesną estetyką, stają się po prostu zaniedbane.

Na budynkach często widuje się panele fotowoltaiczne, które nie tylko są oszczędne i ekologiczne, ale także znacząco podnoszą wartość obiektu. Jednak o ich działaniu możemy mówić tylko wtedy, kiedy są czyste. Aby je solidnie wymyć, jednocześnie nie działając na szkodę środowiska, potrzeba między innymi urządzeń do demineralizacji wody. Pozwalają one wyczyścić fotowoltaikę, jak i szklane budynki bez zastosowania środków chemicznych.

Czym jest demineralizacja wody?

Demineralizacja wody to proces, który pozbawia ciecz rozpuszczonych w niej jonów soli i minerałów. Dzięki temu woda staje się nie tylko czysta, ale także w pełni ekologiczna. Oczyszczona woda słabo przewodzi energię elektryczną, dlatego stosuje się ją w wielu gałęziach przemysłu. Zdemineralizowana ciecz ma czysty chemicznie skład.

W sklepie Lifton Polska znajdziesz urządzenia do demineralizacji wody służące do mycia fotowoltaiki i obiektów szklanych. Sprzęt z oferty Lifton Polska między innymi wyposażono w czterostopniowy zestaw filtracyjny RODI, co jeszcze bardziej sprzyja środowisku.

Wśród demineralizatorów wody wybierzesz urządzenie z mniejszym lub większym zbiornikiem wody. Sprzęt działa oszczędnie — zapotrzebowanie energetyczne wbudowanej pompy jest niskie.

Demineralizacja wody — wymysł współczesności czy troska o środowisko?

Demineralizowana woda jest miękka, co oznacza, że pozbawiono ją soli mineralnych. To one najczęściej odpowiadają za powstawianie kamienia. Kiedy umyjesz gładkie powierzchnie tego typu wodą, zapobiegniesz ich szybkiemu zabrudzeniu. Unikniesz także nieestetycznych zacieków. Szklane, gładkie powierzchnie wolne od osadów, zacieków i smug wolniej się brudzą. Po prostu do nie przyklejają się do nich drobinki zanieczyszczeń. Stają się przejrzyste i pięknie odbijają światło. W przypadku paneli fotowoltaicznych czyste systemy solarne lepiej spełniają swoją funkcję.

Można się zastanawiać, czy demineralizacja wody jest tylko wymysłem współczesności, czy wynika z troski o środowisko. My twierdzimy, że ekologiczne rozwiązania, takie jak panele fotowoltaiczne wymagają działań przyjaznych środowisku. Po co bowiem mielibyśmy korzystać z OZE (odnawialnych źródeł energii), gdybyśmy niweczyli ich zalety niewłaściwym procesem czyszczenia?

Podwójna filtracja, czyli połączenie dejonizacji i odwróconej osmozy

Systemy filtracji w urządzeniach do demineralizacji wody wykorzystują dejonizację i osmozę. Jeśli chodzi o dejonizację, to oczyszczanie wody odbywa się poprzez przepływ wody przez zbiornik wypełniony żywicą dejonizacyjną.

Drugi proces, czyli odwróconej osmozy polega na filtracji poprzez specjalną membranę. Poprzedzają ją prefiltry, które chronią ją przed uszkodzeniami. Technika membranowa działa na zasadzie różnicy stężeń. Woda przeciska się przez pory membrany, dzięki czemu oczyszcza się z wszelkich zabrudzeń. Odwrócona osmoza pozbawia ciecz aż 96-98% wirusów oraz bakterii.

Wodę demineralizowaną zastosujesz nie tylko do mycia fotowoltaiki i powierzchni szklanych. Korzysta z niej przemysł, elektronika, farmacja i kosmetyka. Co więcej, woda demineralizowana sprawdza się również w motoryzacji — w akumulatorach i płynach do spryskiwaczy. Służy również przemysłowi mechanicznemu — chroni maszyny przed korozją i jest pomocna w przypadku chłodzenia (systemy chłodnicze).

Sprawdź naszą ofertę na stronie https://liftonpolskasklep.pl/kategoria/urzadzenia-do-mycia-paneli-fotowoltaicznych/urzadzenia-do-demineralizacji-wody/