6 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

W ramach inwestycji plac został wzbogacony o dodatkową zieleń w postaci bylin, traw ozdobnych, krzewów oraz łąki kwietnej. Dosadzone zostały także nowe drzewa. Wszystkie te rośliny znacząco zwiększą pojemność retencyjną zieleni czy też jej zdolność przechwytywania zanieczyszczeń z powietrza. Dzięki temu miejsce stanie się bardziej zaciszne, a same rośliny będą także wspierały owady zapylające – trzmiele, pszczoły, motyle oraz ptaki i małe zwierzęta żyjące w naszym sąsiedztwie.

Na placu Reymonta pojawiła się również mała architektura. Całość dopełni mini ścieżka edukacyjna, która będzie opowiadać o ważnej roli przyrody w życiu człowieka, w kontekście twórczości Reymonta.

POLECAMY

Łódź dla hipsterów. 20 najmodniejszych adresów, które trzeba znać [PRZEWODNIK]" href="https://uml.lodz.pl/artykul/lodz-dla-hipsterow-20-najmodniejszych-adresow-ktore-trzeba-znac-przewodnik-55109/"> OFF Piotrkowska, Owoce i Warzywa, ato ramen
Łódź dla hipsterów. 20 najmodniejszych adresów, które trzeba znać [PRZEWODNIK]" href="https://uml.lodz.pl/artykul/lodz-dla-hipsterow-20-najmodniejszych-adresow-ktore-trzeba-znac-przewodnik-55109/"> Łódź dla hipsterów. 20 najmodniejszych adresów, które trzeba znać [PRZEWODNIK]
Murale, których już nie ma
Murale, których już nie ma. Czy pamiętasz je wszystkie? [ZDJĘCIA]

Plac Reymonta – rewaloryzacja z biznesem

Obecnie trwają odbiory. W najbliższych dniach będą prowadzone jeszcze drobne prace wykończeniowe w zakresie małej architektury i nasadzeń. Rewaloryzacja przestrzeni na placu Reymonta została przeprowadzona we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego w ramach dotacji z programu „Ogrody przyjazne naturze” oraz z łódzkim biznesem.