jak się robi catering

Niekończąca się lista zakupów, stosy brudnych naczyń, po przygotowywaniu posiłków i wieczny brak czasu na gotowanie. Uwzględnianie wszystkich wymogów pokarmowych członków rodziny i nieudane eksperymenty kulinarne. A na te wszystkie problemy, jest jedno banalnie proste rozwiązanie. Catering dietetyczny.

Czym jest dieta pudełkowa?

Catering dietetyczny Łódź lub inaczej zwana dieta pudełkowa to specjalnie przygotowany zestaw posiłków, który każdego dnia jest dostarczany pod dom klienta. Przygotowaniem dań zajmują się specjaliści w dziedzinie żywienia, dzięki czemu zachowane są odpowiednie ilości makro i mikroelementów, oraz zapotrzebowanie kaloryczne, ustalane pod daną osobę. Oprócz tego każdy indywidualnie może wybrać sobie najbardziej odpowiadającą mu opcję diety. Wegetariańska, wegańska, bezglutenowa, bezlaktozowa, sportowa i wiele innych. Dzięki tym wszystkim opcjom posiłki są całkowicie dostosowane pod jednostkę. Dieta pudełkowa to cudowne wyjście dla każdego, kto nie chce codziennie zamartwiać się co zrobić na śniadanie, albo czy znajdzie czas na przyrządzenie posiłku. Korzystając z usług firmy cateringowej, nie trzeba dbać o częste wizyty w sklepach spożywczych, ani o planowanie posiłków, a tym bardziej o samo ich przygotowywanie.

Jak działa catering dietetyczny?

Wiele osób, przed spróbowaniem, ma spore obiekcje co do tego sposobu zamawiania jedzenia. Większość obaw jest jednak kompletnie nieuzasadniona. Korzystanie z tak zwanych diet pudełkowych jest wyjątkowo bezproblemowe dla klientów. Dzień w dzień pod wcześniej podany adres dostarczane są w osobnych pudełkach dania, które starczają na cały dzień. Ilość, jak i wielkość posiłków można regulować zgodnie z preferencjami, podobnie jak godzinę dostarczenia zamówienia. Większość firm oferuje do wyboru dostawę w godzinach wczesnorannych lub wieczornych, Dzięki temu, osoba zamawiająca dietę, codziennie o wybranej porze odbiera spod swoich drzwi posiłki przygotowane specjalnie pod siebie, nie tracąc czasu ani energii. 

Kto może korzystać z cateringu dietetycznego?

Catering dietetyczny jest w stanie dostarczyć wszystkiego, czego klient potrzebuje. Dzięki dietetykowi, który nadzoruje układanie diet, dania są bogate w składniki odżywcze i idealnie dostosowane pod tryb życia jednostki. Wykwalifikowana kadra firm cateringowych układa spis posiłków pod każdego odbiorcę indywidualnie. Od wegan, wegetarian, sportowców dzieci i diabetyków, po osoby z nietolerancją laktozy lub glutenu. Uwzględniane są również alergie na poszczególne produkty, jak i na grupy produktów. Dużo wygodniejszą i prostszą opcją jest więc zamówienie cateringu dietetycznego, który prócz wszystkich podanych wcześniej zalet, jest też najzwyczajniej na świecie smaczny. Zapewniane są opcje dań bezmięsnych, bez nabiału, niezawierających jaj i ryb, oraz bezglutenowych, co daje stu procentową pewność otrzymania posiłków, z których każdy będzie w stanie czerpać przyjemność. Diety można również dostosować do celów wagowych, jak i treningowych. W ten sposób każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie i codziennie cieszyć się pysznymi i zdrowymi posiłkami, bez większego wysiłku.