Remont w czasie wakacji, zamiast wypoczynku

Pobyt w odświeżonym mieszkaniu jest zawsze bardzo miły i przyjemny. Niestety, wielu osobom brakuje czasu na to, aby przeprowadzić remont. W związku z tym, na ten krok, wielu właścicieli mieszkań decyduje się podczas letniego urlopu. Jest to bowiem jedyny możliwy termin, aby przeprowadzić choć remont w swym domu.

Obecnie mnóstwo właścicieli decyduje się na remont mieszkania podczas letniego urlopu. Zamiast wypoczywać i relaksować się nad morzem czy w górach przeprowadzają one ciężkie i mozolne prace w swym domu. Czy jest to dobry pomysł? Otóż biorąc pod uwagę panujące na dworze warunki atmosferyczne przeprowadzanie remontu latem jest bardzo korzystne. Użyte podczas wykonywania prac remontowych farby i kleje bardzo szybko schną, a kolejki w sklepach budowlanych w tym czasie są znacznie mniejsze. Co więcej w okresie wakacji dni są długie i ciepłe, więc prace można wykonywać do późna. Ułatwione jest także wietrzenie wyremontowanych pomieszczeń.

Jedynym istotnym problemem może być znalezienie fachowca, gdyż w okresie letnim większość z nich ma zaplanowany wypoczynek. 

Letnia metamorfoza mieszkania a malowanie ścian

Czasem wystarczy wprowadzić w swym mieszkaniu kilka niewielkich zmian, aby uzyskać spektakularny efekt. Jednym z najprostszych sposobów na efektowną metamorfozę wnętrza jest pomalowanie ścian. Wystarczy, że odświeżymy dotychczasowy kolor lub przemalujemy jedną ze ścian, by wnętrze nabrało nowego blasku. Jakie kolory będą najlepszym wyborem? W okresie letnim warto postawić na takie barwy, które po zakończeniu tej pięknej pory roku, będą nam o niej przypominać. Bardzo dobrym pomysłem jest pomalowanie ścian w kolorze delikatnych pasteli, żółcieni czy zieleni. Mogą to być też barwy uniwersalne, takie jak: beże białe oraz szarości.

Bardzo ciekawym pomysłem jest pokrycie starych mebli farbą. Komoda czy krzesła w jadalni w pastelowych odcieniach potrafią zdecydowanie odmienić wnętrze i nadać mu zupełnie innego uroku.

Każde odświeżone pomieszczenie potrafi nabrać ciekawego wyglądu wówczas, gdy jedna ze ścian zostanie przyozdobiona gustownie dobraną tapetą. Dobrze jeśli będzie ona posiadać motywy związane z wakacjami oraz letnim wypoczynkiem.  Pośród wielu ciekawych motywów można wymienić:

  • tropikalne liście na przykład bananowca czy palmy
  • owoce takie jak banany, ananasy czy cytrusy
  • elementy związane z morzem: biało - granatowe paski, kotwice czy muszelki
  • pejzaże górskie

W świeżo pomalowanym salonie warto też postawić na komodzie butelki wypełnione piaskiem, ozdoby z muszelek czy ramki ze zdjęciami z wakacji. Trzeba zawsze pamiętać o tym, aby nie wprowadzać do jednego pomieszczenia zbyt dużej ilości intensywnych barw, gdyż wówczas można wprowadzić w nim chaos, który może nas przytłaczać w zimowe czy jesienne dni. 

Co zrobić z gruzem powstałym podczas remontu?

Każdy gruntowny remont mieszkania wiąże się z powstawaniem odpadów. Pozostałości w postaci potrzaskanej cegły, betonu, płytek ceramicznych, zdartej ze ściany tapety czy resztek farb i klejów nie wolno wyrzucić do tradycyjnego kosza na śmieci czy kontenera komunalnego. Gruz to także stare okna, drzwi oraz rozbite szkło. Umieszczenie takich odpadów w nieodpowiednim miejscu może skutkować wysoką karą grzywny.

Po przeprowadzeniu remontu konieczny jest zatem wynajem kontenerów na gruz w Łodzi. Obecnie firmy świadczą profesjonalne usługi w tym zakresie. Wystarczy zamówić specjalne worki lub kontener na gruz, a po zapełnieniu poinformować firmę, która go odbierze w wyznaczonym terminie.