Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Materace młodzieżowe dostępne w sklepach w Łodzi - kiedy stary model wymienić na nowy?

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że dzieci rosną w zastraszającym tempie. W związku z tym rodzice nie nadążają czasem z zakupem nowych ubrań i butów. Jednak nie są to jedyne rzeczy, które trzeba wymieniać wraz z wiekiem naszych dzieci. Jednym z podstawowych produktów, w które musimy zaopatrzyć naszego nastolatka, jest odpowiednio dobrany materac młodzieżowy. Jakie modele dostępne w Łodzi będą najlepsze dla naszej pociechy?

Materac dla nastolatka – kiedy kupić nowy?

Musimy zaopatrzyć nasze dziecko w nowy materac młodzieżowy w momencie, gdy zauważymy, że stary jest już za mały. Dobrze dobrany produkt do spania ma bowiem co najmniej 20 cm długości więcej, niż wynosi wzrost jego użytkownika. Pozwala to na swobodne rozprostowanie nóg podczas snu.

Wiele osób jest przekonanych, że materaca nie trzeba wymieniać. Są w błędzie. Materace bowiem po około 7-10 latach użytkowania nadają się do wyrzucenia, nawet jeśli nie widać na nich wyraźnych odkształceń czy przetarć. Materac młodzieżowy i każdy inny także, trzeba wymienić po tym czasie przede wszystkim ze względów higienicznych. Dlaczego? Wnętrze produktu, nawet oddychającego i antyalergicznego, jakim jest model Hilding Melody, wchłania część naszego potu, który wydzielamy podczas snu. Ponadto w trakcie nocnego odpoczynku zrzucamy także martwy naskórek. To podstawowe pożywienie dla roztoczy kurzu domowego, dlatego właśnie materace są ich najczęstszym domem. Po około 10 latach użytkowania w jego wnętrzu może znajdować się nawet 2 miliony roztoczy.

Materac dla nastolatka – kiedy kupić nowy?

Czy zatem rodzeństwo może dziedziczyć po sobie materace? Nie powinno się stosować takich praktyk i to nie tylko ze względów higienicznych. Materac musi być dobrany indywidualnie dla każdego dziecka z osobna. Na to, czy dany produkt, będzie odpowiedni, składają się takie czynniki jak:

  • waga dziecka,
  • wzrost dziecka,
  • alergie i uczulenia,
  • inne problemy zdrowotne.

Modele materacy dla nastolatków w Łodzi

Młodzieżowe materace w sklepie internetowym Materacelodz.eu to przede wszystkim piankowe modele, które doskonale dopasowują się do kształtu oraz wagi ciała ich użytkowników. Mają one być gwarancją wysokiej jakości snu naszych dzieci oraz zapewnić im prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny. Jednym z najpopularniejszych modeli jest wysokiej klasy materac szwedzkiej marki Hilding Breakdance. Jego wkład tworzą dwie wysokoelastyczne pianki Flexifoam. Każda z nich posiada inną twardość. W związku z tym bez problemu możemy zmienić twardość materaca dla naszego dziecka. Kiedy waga nastolatka się zwiększy, wystarczy odwrócić Hilding Breakdance na drugą stronę. Ponadto pianki zastosowane w tym modelu posiadają odpowiednie cięcia oraz profilowanie, które zapewnia doskonałą wentylację wkładu. Jest to więc materac dedykowany dla młodzieży cierpiącej z powodu alergii.

Innym przykładem materaca dla nastolatków jest model Hilding Funky. Jego wkład również tworzą dwie pianki FlexiFoam. Jego dodatkową zaletą jest wysokość przystosowana do łóżek wysuwanych oraz piętrowych. Jego wysokość wynosi zaledwie 15 cm, więc nie stanowi on zagrożenia dla dziecka śpiącego na górze piętrowego łóżka.

Oba te modele możemy kupić zarówno w sklepie internetowym, jak i w salonach Galaxy Agata Meble, Senpo, Natura, FitSleep czy Sleepmed.

Modele materacy dla nastolatków w Łodzi