Czym jest aplikacja mPojazd?

Rozwój technologiczny oraz wszechobecny dostęp do internetu sprawił, że obecnie wiele procesów można zrealizować w formie cyfrowej. Za pomocą smartfona możesz bowiem załatwiać sprawy urzędowe, opłacać rachunki, a także przechowywać dokumenty w formie elektronicznej. Służą do tego specjalne aplikacje, a jedną z nich jest dedykowana kierowcom usługa mPojazd. Czym jest ten program? Odpowiadamy!

Co to jest mPojazd?

Od kilku lat dostępna jest aplikacja mObywatel, w której można gromadzić cyfrowe wersje dokumentów. Możesz w niej przechowywać dane z dowodu osobistego, legitymacji szkolnej czy informacje o wystawionych receptach. Jakiś czas temu system został rozbudowany o usługę mPojazd, z której mogą korzystać kierowcy zarejestrowani w Centralnej Ewidencji Pojazdów. Aplikacja służy do gromadzenia danych z dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu oraz ubezpieczenia OC. Dzięki temu nie musisz przy sobie nosić fizycznych dokumentów, zastępując je wersją mobilną. Więcej na ten temat znajdziesz w artykule „Aplikacja mPojazd - czym jest i kto może z niej skorzystać?”. Dowiesz się z niego także, w jaki sposób ją zainstalować i jakie funkcje dodatkowe oferuje.

Jakie informacje przechowywane są w mPojazd?

Aplikacja jest sporym ułatwieniem, gdyż w każdej chwili możesz mieć dostęp do potrzebnych informacji. Mogą Ci się one przydać np. podczas kontroli drogowej czy przedłużania umowy z ubezpieczycielem. W usłudze mPojazd sprawdzisz również dane techniczne auta, a także ważne terminy związane z samochodem. W zasobach aplikacji znajdziesz więc takie informacje, jak:

  • numer rejestracyjny i VIN,
  • parametry techniczne samochodu,
  • termin kolejnego przeglądu,
  • datę pierwszej rejestracji,
  • ważność polisy ubezpieczeniowej.

To tylko niektóre z funkcji, jakie oferuje mPojazd. Aplikacja wyśle Ci również powiadomienie, przypominające o upływie ważnej daty związanej z autem. Jest więc formą elektronicznego terminarza, dzięki któremu nie zapomnisz o badaniu technicznym czy konieczności wykupienia OC.

Jak znaleźć ubezpieczenie przy pomocy mPojazd?

Obecnie nie musisz kontaktować się z agentem ubezpieczeniowym, aby wykupić nową polisę. Zrobisz to samodzielnie przez internet, wybierając dla siebie najkorzystniejszą opcję ubezpieczenia. Do wyliczenia składki służą kalkulatory online, takie jak ten dostępny na stronie https://rankomat.pl/. Aby z niego skorzystać konieczne jest wypełnienie formularza. Niezbędne do tego informacje znajdziesz w aplikacji mPojazd, które wystarczy przepisać do odpowiednich rubryk. Na podstawie podanych danych narzędzie wygeneruje propozycje ofert od różnych firm ubezpieczeniowych. Dzięki temu będziesz mógł się zapoznać, w którym towarzystwie zapłacisz najmniejszą składkę, jakie pakiety ochrony masz do wyboru oraz przeanalizujesz warunki współpracy. Po znalezieniu najkorzystniejszej opcji możesz przejść do zawarcia umowy ubezpieczeniowej, załatwiając wszystkie formalności przez internet. Zarówno aplikacja mPojazd, jak i kalkulator OC i AC są łatwe w obsłudze, dlatego z tym zadaniem poradzą sobie nawet niedoświadczeni użytkownicy.