Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Polisa na życie dla dziecka – co wybrać?

Chcesz dla swojej pociechy jak najlepiej, dlatego nieustannie czuwasz nad jej bezpieczeństwem, pokazujesz świat oraz pozwalasz na samodzielność. Ale to nie wszystko, co możesz zrobić, aby zadbać o przyszłość dziecka – potrzebujesz jeszcze odpowiedniego ubezpieczenia. Do wyboru masz NNW, polisę posagową oraz rodzinną. Dowiedz się, które rozwiązanie jest najkorzystniejsze.

Ubezpieczenie na życie dla dziecka znajduje się w ofercie wielu towarzystw. Za kilkadziesiąt złotych rocznie możesz zapewnić pociesze nie tylko opiekę medyczną po wypadku, ale także wsparcie w trudnej sytuacji i bezpieczeństwo finansowe w dorosłym życiu.

Polisa NNW szkolna lub prywatna – jaką wybrać?

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków obejmuje swoją ochroną wyłącznie dziecko. Możesz je zakupić w szkole na początku września lub znaleźć w internetowej porównywarce ofert TU. Szkolne NNW jest chętnie wybierane przez rodziców ze względu na niską cenę. Jednak niewiele osób sprawdza ogólne warunki ubezpieczenia oraz sumy gwarantowane. Grupowe oferty zazwyczaj zapewniają niskie odszkodowanie, a ich zakres jest bardzo ograniczony.

Aby zapewnić dziecku kompleksową ochronę, warto samemu wybrać ubezpieczenie NNW. Polisa powinna obejmować: nieszczęśliwy wypadek, uszczerbek na zdrowiu, hospitalizację, ugryzienie, ukąszenie, poważne zachorowanie oraz śmierć rodzica lub prawnego opiekuna. Wysokość składki wynosi od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Cena polisy wzrasta wraz ze wzrostem sum gwarantowanych.

Więcej informacji na temat dostępnych ofert ubezpieczeń NNW znajdziesz np. na stronie https://www.rankingubezpieczennazycie.pl.

Rodzinna polisa na życie – czy warto?

Jeśli kupujesz ubezpieczenie na życie dla siebie, możesz rozszerzyć jego zakres także na dzieci. Dzięki temu zapłacisz wyłącznie jedną składkę za ochronę wszystkich współubezpieczonych. Zakres rodzinnej polisy na życie obejmuje:

  • śmierć pociechy w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub kolizji komunikacyjnej,
  • trwały uszczerbek na zdrowiu zakończony inwalidztwem,
  • poważne zachorowanie,
  • operację,
  • rehabilitację.

Za kilkadziesiąt złotych możesz zapewnić swojemu dziecku środki na potrzebne konsultacje lekarskie, lekarstwa oraz zabiegi medyczne. Jeśli utracisz pociechę, towarzystwo zobowiązuje się do wypłaty odpowiedniej rekompensaty na pokrycie kosztów pogrzebu i wsparcia specjalistów, np. psychiatry.

Ubezpieczenie na życie dla dziecka to korzystne rozwiązanie, które zapewni ochronę nie tylko najmłodszym, ale także dorosłym.

Polisa posagowa – inwestycja w przyszłość

Chcesz ułatwić swojemu dziecku start w dorosłość? A może szukasz sposobu na to, jak zapewnić mu bezpieczeństwo finansowe na wypadek, gdyby Ciebie zabrakło? Ubezpieczenie posagowe to bardzo dobry pomysł. Wpłacasz jedną składkę, która następnie jest dzielona na dwie części – jedna pokrywa polisę ochronną, a druga jest przeznaczana na oszczędności. Dzięki temu dziecko po ukończeniu 18. roku życia lub najpóźniej w wieku 25. lat może wypłacić pełną kwotę i zainwestować ją np. w nieruchomości, edukację lub podróże. Co ważne, jeśli Ciebie zabraknie, pociecha otrzyma dodatkową rentę do końca trwania umowy.

Polisa na życie dla dziecka to inwestycja w jego przyszłość. Wybierz taką ofertę, która zapewni najlepsze wsparcie Twojemu maleństwu. Dzięki temu Ty będziesz mógł spać spokojnie.