Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Stół to centralny element pomieszczenia, w którym spożywa się posiłki. To niezwykle ważne, aby blat był wystarczająco duży, by pomieścić wszystkich domowników, a niekiedy także ich gości. Jednak poza porą obiadową, zbyt duży mebel może przeszkadzać w użytkowaniu pomieszczenia i sprawiać, że stanie się optycznie mniejsze. Dlatego właśnie idealnym rozwiązaniem jest stół rozkładany, który łączy funkcjonalność z oszczędnością przestrzeni. W jakich wariantach produkt ten występuje na rynku i jak wybrać właściwy?

Stoły rozkładane na wymiar – jaki materiał?

Eleganckie i stylowe stoły wykonane z drewna są najlepszym rozwiązaniem do każdego wnętrza. Prosty, drewniany mebel to najlepsze rozwiązanie zarówno do pomieszczenia w stylu cottage, jak i nowoczesnego salonu. Oprócz fantazyjnie układających się słojów, nie potrzeba żadnych dodatkowych zdobień, aby stół się świetnie prezentował. Można jedynie zadbać, o odpowiednie wykończenie lakierem lub olejem. Najchętniej kupowane są solidne stoły dębowe, jednak jesionowe lub bukowe także sprawdzą się bardzo dobrze i odpowiednio pielęgnowane, będą służyć domownikom przez wiele lat.

Stoły rozkładane na wymiar – jaki system rozkładania?

Stół może rozkładać się na kilka sposobów. Najpopularniejsze modele posiadają wkładkę środkową. To sprawdzone, klasyczne rozwiązanie, jednak warto rozważyć także inne opcje. Znacznie wygodniejszym rozwiązaniem jest np. wkładka frontowa, dzięki której można wydłużyć blat, bez ściągania z niego rozstawionych już talerzy. Dzięki temu dla niezapowiedzianych gości szybko znajdzie się miejsce i nie będzie trzeba robić zamieszania. Ciekawym rozwiązaniem są też dostawki. Zależnie od potrzeb, można dołożyć jedną lub dwie po obu stronach stołu.

Stoły rozkładane na wymiar – jaki rozmiar?

Rozmiar blatu powinien być zależny od wielkości pomieszczenia oraz rozstawiania pozostałych mebli. W grę wchodzi także to, ile osób zasiada przy stole na co dzień i jak wiele gości chcielibyśmy pomieścić. Jest to więc kwestia indywidualna, która od stolarza wymaga również indywidualnego podejścia do klienta. Warto zajrzeć tutaj: https://stolywood.pl/kategoria/stoly-i-stoliki/stoly/drewniane-stoly/. Stoły rozkładane tej firmy robione są na wymiar z dokładnością do 1cm. Ponadto można liczyć na fachowe doradztwo i pomoc w konfiguracji. Jest to więc gwarancja, że zamówiony mebel nie zajmie niepotrzebnie ani odrobiny cennej przestrzeni.

Stoły rozkładane na wymiar – na co zwrócić uwagę?