Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Jak otworzyć zablokowane drzwi w samochodzie?

Wyobraźmy sobie sytuację w której z samego rana mamy zamiar jechać do pracy, ale kluczyk utkwił na siedzeniu pasażera w naszym aucie, a drzwi się zatrzasnęły. Nie mamy możliwości ich otwarcia, a musimy pojawić się o czasie w pracy. Co wtedy? Kto może szybko i błyskawicznie pomóc nie doprowadzając przy tym do uszkodzenia naszego auta? Okazuje się, że tak zwane pogotowie zamkowe świadczy firma oferująca usługę awaryjne otwieranie samochodu Warszawa Czy warto skorzystać z tej oferty czy może spróbować otworzyć drzwi od samochodu samodzielnie? Sprawdźmy jakie możliwości mamy do dyspozycji.

Uchylone okno

Jeśli mamy to szczęście, że zostawiliśmy uchylone to okno to istnieje pewien cień szansy, że uda się dostać do wnętrza auta bez większych kłopotów. Istotne w tym wszystkim jest to czy przestrzeń jest dostatecznie duża, aby włożyć tam rękę, kij lub pręt w celu wciśnięcia klamki od wewnątrz. W ten sposób dostaniemy się do środka i odzyskamy klucz, który utkwił na siedzeniu. W starszych modelach samochodów można jeszcze spróbować odchylić szybę wraz z uszczelką, aby móc dosięgnąć do środka.

Próba otwarcia zamka

Wielu kierowców jest pod błędnym wrażeniem, że w przypadku zatrzaśnięcia się klucza w środku lub nawet zamarzniętego zamka można spróbować odblokować zamek za pomocą zwykłego spinacza lub innego metalowego przedmiotu włożonego do zamka. Fakty są jednak takie, że na dzisiejsze standardy tego typu działania są bezsensowne i mogą doprowadzić do uszkodzenia zamka. Z pomocą przychodzą tutaj firmy takie jak https://www.pogotowie-zamkowe-warszawa-24h.pl/. Wiele aut posiada systemy, które chronią przed siłowym forsowaniem zamka, więc tego typu próba może zakończyć się źle i doprowadzić do sytuacji w której będzie trzeba wydać niebagatelną sumę na wymianę zamków w aucie.

Zapasowe klucze?

Może okazać się, że gdzieś w pobliżu dysponujemy dodatkowymi, zapasowymi kluczami do auta. Po co więc sięgać po drastyczne metody związane z uszkodzeniem szyby lub nawet auta skoro można skorzystać z dodatkowej pary kluczy.

Pogotowie zamkowe

Bardzo łatwo można znaleźć firmy, które świadczą usługi typu pogotowie zamkowe. Zwykle w zaledwie kilka chwil na miejscu może pojawić się pracownik firmy, który pomoże w otwarciu zaciętego lub zablokowanego zamka. Niezwykle ważną kwestią jest w tym przypadku to, że osoba ta zażąda potwierdzenia tego, że ten samochód należy do konkretnego właściciela, więc bezpieczeństwo tego typu rozwiązania jest priorytetem dla każdej firmy działającej w tym segmencie rynku. Ważne jest w tym również to, że firma tego typu zagwarantuje to, że otworzy twoje auto bezinwazyjnie.