Magdalena Zając z Proxcars TME Rally Team zdobywa punkty w Pucharze Świata podczas Baja Poland
W ostatnich dniach emocje w świecie rajdów samochodowych sięgnęły zenitu, a wszystko za sprawą sukcesów łodzianki Magdaleny Zając, która podczas rajdu Columna Medica Baja Poland zdobyła uznanie i punkty w Pucharze Świata. To wydarzenie nie tylko podkreśla jej umiejętności, ale również zwraca uwagę na dynamiczny rozwój polskiego motorsportu.

Świetny występ Magdaleny Zając podczas Baja Poland

Rajd Columna Medica Baja Poland okazał się prawdziwym triumfem dla Magdaleny Zając, która zasiadła za kierownicą Toyoty Hilux T1 ekipy Proxcars TME Rally Team. Zając zajęła pierwsze miejsce w klasie T.1.1. oraz szóstą lokatę w grupie Ultimate, co zaowocowało 14. miejscem w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

- To był udany start, bo zajęliśmy dobre miejsce, a także zdobyliśmy pierwsze punkty w Pucharze Świata. Podchodziłam jednak do tej rywalizacji z pewną dozą niepewności, bo wcześniej ze względu na problemy z silnikiem nie ukończyliśmy dwóch rajdów. Ostatni okres poświęciliśmy więc na przygotowanie techniczne. Wymieniliśmy silnik i przyniosło to efekt. Należy podkreślić, że organizatorzy bardzo dobrze przygotowali trasy. Pogoda też dopisała, więc warunki były idealne do rywalizacji – podsumowała Zając.

Wyzwania i determinacja na drodze do sukcesu

Warto zaznaczyć, że niepowodzenia, które dotknęły Zając podczas drugiej i trzeciej rundy Pucharu Świata w Grecji i Hiszpanii, nie złamały jej determinacji. Dzięki skrupulatnym przygotowaniom i wymianie silnika, zespół Proxcars TME Rally Team mógł w końcu odetchnąć z ulgą, osiągając wymarzone wyniki na polskich trasach. Przeszkody, które napotkała na swojej drodze, jedynie wzmocniły jej wolę walki i chęć udowodnienia, że jest w stanie osiągnąć sukces w tak wymagającej dziedzinie, jaką są rajdy terenowe.

Dotychczasowe osiągnięcia i plany na przyszłość

W 2024 roku Zając z zespołem również brała udział w Rajdzie Dakar, kończąc go na 3. pozycji w klasie T.1.1. oraz 17. w grupie Ultimate. Dodatkowo, podczas rajdu Morocco Dessert Challenge, zajęła 3. miejsce w klasie T.1.1. i 13. w klasyfikacji ogólnej. Te wyniki pokazują, że łodzianka nie tylko potrafi radzić sobie w trudnych warunkach, ale również zdobywać punkty w różnych seriach rajdowych, co czyni ją jedną z czołowych zawodniczek w swoim sporcie.

Osiągnięcia Zając to dowód na to, że pasja i ciężka praca mogą prowadzić do sukcesów, a jej historia inspiruje nie tylko młodych kierowców, ale również wszystkich, którzy marzą o realizacji swoich sportowych ambicji. W przyszłości można się spodziewać kolejnych emocjonujących występów tej utalentowanej zawodniczki na międzynarodowej scenie rajdowej.

Według informacji z: Urząd Miasta Łodzi