Venol Atomówki Łódź wicemistrzyniami Polski w Rugby 7 U-16

Venol Atomówki Łódź zdobyły tytuł wicemistrzyń Polski w kategorii U-16 w Rugby 7. Choć do złotego medalu zabrakło niewiele, młode zawodniczki mogą być dumne ze swojego osiągnięcia, powtarzając wynik z poprzedniego sezonu.

1. Venol Atomówki Łódź zdobyły srebrny medal w Mistrzostwach Polski U-16 w Rugby 7.
  2. Amazonki KS Budowlani Lublin okazały się najlepsze.
  3. Venol Atomówki triumfowały w jednym z sześciu turniejów.
  4. Drużyna przenosi się na nowe boisko MOSiR przy ulicy Karpackiej.

W Mistrzostwach Polski Kobiet U-16 w Rugby 7 wzięło udział siedem drużyn, które rywalizowały w sześciu turniejach. Venol Atomówki Łódź triumfowały w trzecim turnieju odbywającym się w Świlczy, jednak w pozostałych pięciu zwyciężały Amazonki KS Budowlani Lublin, które ostatecznie zdobyły tytuł mistrzyń Polski.

Ostatni turniej odbył się w Lublinie, gdzie Amazonki ponownie okazały się najlepsze, triumfując na własnym boisku. Tuż za nimi znalazły się Diablice KS Rugby Ruda Śląska, a na trzecim miejscu uplasowały się Venol Atomówki. KS Budowlani Łódź zajęły szóste miejsce w turnieju, co dało im siódme miejsce w klasyfikacji generalnej.

Trener Zbigniew Grądys, prowadzący Venol Atomówki, podkreśla, że mimo półfinałowej porażki z Amazonkami, drużyna ma powody do dumy. – „Do złotego medalu po raz kolejny zabrakło więc nam niezbyt wiele. Przed ostatnim turniejem mieliśmy jeszcze szansę na końcowy sukces, ale półfinałowa porażka z Amazonkami zapewniła złoto rywalkom. Mamy więc czego żałować, ale też są powody do zadowolenia. Najbardziej cieszy mnie to, że dziewczyny rozwijały się przez cały sezon i bardzo poprawiły się w grze, co zaowocowało wicemistrzostwem kraju” – podsumował Grądys.

Venol Atomówki zakończyły sezon z dorobkiem 108 punktów, podczas gdy mistrzynie z Lublina zgromadziły 116 punktów. Srebrny medal zdobyły zawodniczki: Amelia Chojnacka, Oliwia Brończyk, Malwina Szymor, Natalia Sałyga, Natalia Stasiak, Wiktoria Michałowska, Masza Bolotska, Dasza Bolotska, Krystyna Jasińska oraz Amelia Lerka. Trenerowi Grądysowi w pracy szkoleniowej pomagali Natalia Czapnik, Angelika Kołodziejczyk i Szymon Walczak.

Druga trenerka zespołu, Natalia Czapnik, poinformowała, że zespół przenosi się na nowe boisko MOSiR przy ulicy Karpackiej. – „Zaczniemy w piątek 14 czerwca od wspólnych zajęć z drużyną z Litwy. W niedzielę mamy natomiast w planach sparingi, na które zaprosiliśmy także nasze koleżanki z Budowlanych Łódź. W poniedziałki, środy i piątki zapraszamy natomiast na treningi dziewczyny z roczników 2009-2011. Początek zajęć o godzinie 17:00” – poinformowała Czapnik.