Jaki  plecak dla nastolatka?

Rodzice nastolatków dobrze wiedzą, jak trudno jest wybrać plecak młodzieżowy. Młody człowiek już dawno wyrósł z kolorowych tornistrów z postaciami z bajki, a jednak książki w czymś trzeba nosić. Dobry model powinien zdawać egzamin zarówno w szkole, jak i na wycieczce czy w klubie sportowym. Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, jak wybrać dobry plecak dla nastolatka.

Krój i kolor plecaka młodzieżowego

Wybierając plecak do szkoły, warto kierować się przede wszystkim gustem ucznia. Młody człowiek zapewne nie będzie zadowolony z akcesoriów w kolorze, którego nie lubi. Minęły już czasy, kiedy plecaki do szkoły dla dziewczyn były wyłącznie różowe, a dla chłopców – granatowe. Jeśli szukasz plecaka na prezent, najbezpieczniej będzie postawić na neutralny odcień i klasyczny krój.

Pojemność plecaków szkolnych młodzieżowych

Bez względu na to, czy nastolatek chodzi do podstawówki czy do szkoły średniej, musi nosić codziennie niemały ciężar. Książki, zeszyty, przybory szkolne, buty na WF czy drugie śniadanie to tylko niektóre rzeczy, które dźwiga codziennie na swoich plecach. Warto więc postawić na plecak o pojemności co najmniej 15 litrów.

Nieprzemakalność

Choć nastolatek zapewne już wyrósł ze zjeżdżania zimą z górki na plecaku, w drodze do szkoły mogą wydarzyć się inne niespodziewane sytuacje. Warto więc postawić na model o dużej nieprzemakalności, na przykład Fjallraven Kanken. Szkoda byłoby przecież odkupywać książki do biblioteki po pierwszej jesiennej ulewie.

Plecak szkolny z przegródkami

Wybierając plecak dla nastolatka, upewnij się, że ma dużo przegródek i kieszonek. Uczeń zapewne nie chciałby tracić czasu przed kartkówką na poszukiwanie długopisu, który zapodział się gdzieś między podręcznikiem od historii a drugim śniadaniem. Dobrze, żeby plecak miał też dodatkową przegródkę na termos.

Jak wybrać plecak do szkoły? – podsumowanie

Wybierając plecak szkolny młodzieżowy, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim gust nastolatka. Dobry model powinien być też pojemny i nieprzemakalny. Warto również postawić na plecak z przegródkami i kieszonkami.