Wyłoniliśmy najlepszą drużynę województwa łódzkiego w XXIV Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym. Zwycięska drużyna będzie reprezentować nasze województwo podczas finału krajowego w Myślenicach.

27 maja 2022 roku na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Sieradzu należącego do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi odbył się Finał Wojewódzki XXIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Organizatorzy którymi byli Polski Związek Motorowy – Zarząd Okręgowy w Łodzi, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi, Kuratorium Oświaty w Łodzi, Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, wspólnie podkreślali że zarówno zakończony już Turniej BRD jak również Turniej MTM wpisują się w stałą formę pracy profilaktycznej propagującej bezpieczeństwo, szczególnie wśród „młodych kierowców”. Każdy „młody kierowca” powinien pamiętać że jazda samochodem to przede wszystkim ogromna odpowiedzialność nie tylko za siebie ale również za innych uczestników ruchu drogowego, pieszych, rowerzystów, motocyklistów. Niestety kierowcy, którzy dopiero co po zdanym egzaminie otrzymują prawo jazdy, przeceniają swoje możliwości. Cechuje ich chęć imponowania innym, a drogę traktują jak tor wyścigowy. Każdy kto uczestniczył w lekcjach  nauki jazdy pamięta słowa instruktora (a tym którzy nie pamiętają przypominamy) auto do drogi powinniśmy przygotowywać z dużą skrupulatnością sprawdzić oświetlenie, płyny eksploatacyjne, ogumienie itd. Niestety, już kilka miesięcy po odebraniu prawa jazdy część młodych kierowców zaczyna czuć się za kółkiem jak „pan i władca drogi” zapominając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Zaniedbuje dopiero co zdobytą wiedzę i coraz częściej podejmuje niepotrzebne ryzyko. W przeprowadzonych eliminacjach wojewódzkich brały udział zwycięskie drużyny wyłonione podczas eliminacji regionalnych. Konkurs składał się z kilku etapów: pierwszy to część teoretyczna, gdzie uczestnicy odpowiadali na pytania testowe przygotowane przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Drugi to sprawdzenie umiejętności praktycznych, jak jazda samochodem z talerzem „Stewarda” czy udzielanie pierwszej pomocy.

Po rozstrzygnięciu konkurencji wyłoniono zwycięzców: Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Łodzi w składzie Mateusz Zwierzchowski, Mikołaj Cholaś, Maciej Derach.

Finał krajowy odbędzie się w Myślenicach w dniach 13-14 czerwca 2022 roku za naszą zwycięską ekipę będziemy mocno trzymali kciuki, a  wszystkim drużynom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy zajętych miejsc. Musimy przyznać, że walka toczyła się od pierwszej do ostatniej minuty turnieju. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za udział.

 /asp. sztab. Marzanna Boratyńska WRD KWP w Łodzi/

  • teren WORD w Sieradzu, wojewódzki finał młodzieżowego turnieju motoryzacyjnego, udzielanie pierwszej pomocy
  • teren WORD w Sieradzu, wojewódzki finał młodzieżowego turnieju motoryzacyjnego, znajomość budowy samochodu
  • teren WORD w Sieradzu, wojewódzki finał młodzieżowego turnieju motoryzacyjnego, jazda na platformie poślizgowej
  • teren WORD w Sieradzu, wojewódzki finał młodzieżowego turnieju motoryzacyjnego, jazda na platformie poślizgowej
  • teren WORD w Sieradzu, wojewódzki finał młodzieżowego turnieju motoryzacyjnego, zwycięzcy turnieju
  • teren WORD w Sieradzu, wojewódzki finał młodzieżowego turnieju motoryzacyjnego, maskotki dla dwóch dziewcząt uczestniczących w turnieju