22 maja 2022r. w godzinach popołudniowych na terenie Centrum Dialogu im. M. Edelmana odbył się „ŁÓDZKI PIKNIK RÓŻNORODNOŚCI”. W przedsięwzięciu uczestniczyli łódzcy policjanci z Komendantem Miejskim Policji w Łodzi inspektorem Dariuszem Dziurką na czele.

Zorganizowany piknik był elementem projektu „Otwarta Łódź”, który od 2019 roku jest realizowany na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz programu operacyjnego „Wiedza – Edukacja – Rozwój”. Podczas spotkania można było uczestniczyć w warsztatach oraz licznych atrakcjach. Uczestnicy przedsięwzięcia mogli przekonać się jak przyjazna dla innych kultur oraz obcokrajowców jest Łódź i jej mieszkańcy.  Wśród zaproszonych gości można było spotkać Komendanta Miejskiego Policji w Łodzi inspektora Dariusza Dziurkę w towarzystwie łódzkich policjantów. W ramach projektu mundurowi uczestniczyli w kursie języka angielskiego i powiększali swoje kompetencje w zakresie komunikacji międzykulturowej oraz komunikacji z osobami ze słabą znajomością języka polskiego. Podkreślić należy, że w ramach programu „Otwarta Łódź” przeprowadzone były również konsultacje dla uchodźców z Ukrainy dotyczące możliwości uzyskania wsparcia na terenie Łodzi. Dzięki inicjatywnie koordynatora projektu doktor Monice Kopytowskiej z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego, Dyrektorowi Centrum Dialogu im. Marka Edelmana doktor Joannie Podolskiej oraz  osobom współtworzącym spotkanie dało możliwość integracji ludzi pochodzących z odrębnych kultur, wykonujących różne profesje, reprezentujących różne narodowości.

mł.asp. Kamila Sowińska

  • Na scenie koordynatora projektu doktor Monika Kopytowska z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego w towarzystwie Komendanta Miejskiego Policji w Łodzi inspektora Dariusza Dziurki oraz łódzkich policjantów.
  • Koordynatora projektu doktor Monika Kopytowska z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego w towarzystwie Komendanta Miejskiego Policji w Łodzi inspektora Dariusza Dziurki oraz łódzkich policjantów.
  • Komendant Miejski Policji w Łodzi inspektor Dariusz Dziurka z Dyrektorem Centrum Dialogu im. Marka Edelmana doktor Joanną Podolską.
  • Komendant Miejski Policji w Łodzi inspektor Dariusz Dziurka wraz z organizatorami i zaproszonymi gośćmi.