Warsztatowe stoły spawalnicze — oto wszystko, co musisz o nich wiedzieć

3 min czytania
Warsztatowe stoły spawalnicze — oto wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Warsztatowe stoły spawalnicze — oto wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Masz warsztat, w którym jedną z wykonywanych przez Ciebie czynności jest spawanie? Zatem niezbędny jest Ci profesjonalny stół warsztatowy spawalniczy. Jakie wymagania powinieneś mieć wobec tego produktu? Co cechuje tego typu stoły spawalnicze? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy poniżej.

Stoły spawalnicze wysokiej jakości

Nie ma wątpliwości, że jakość to kwestia najważniejsza, jeśli chodzi o stół warsztatowy spawalniczy. To ona decyduje o wygodzie, a przede wszystkim bezpieczeństwie spawania. Jakie cechy informują o wysokiej lub niskiej jakości konstrukcji? Na pewno kluczowy jest materiał wykonania. Dzisiaj to już standard, że stoły do spawania wykonuje się ze stali. Konkretnie ze stali nierdzewnej. Jednak niektórzy producenci idą o krok dalej. Najbardziej renomowani, tacy jak Cloos, produkują stoły spawalnicze ze specjalnie wzmocnionej stali. Dzięki poddaniu jej azotowaniu plazmowemu uzyskuje się doskonałe właściwości wytrzymałościowe.

Stół spawalniczy składany, z regulowaną wysokością

Niewątpliwie warsztat to miejsce, w którym zwykle wystarczy nam stół składany. Zwykle nie przeprowadza się tam spawania dużych elementów. Jednocześnie ze względu na ograniczone wymiary pomieszczenia, warto mieć możliwość schowania stołu, gdy nie jest użytkowany. Dlatego modele składane cieszą się dużą popularnością.

Dobrze mieć również na uwadze, że spawaniem w warsztacie mogą się zajmować różne osoby. Odmienny wzrost użytkowników sprawia, że niezbędny jest stół spawalniczy z regulowaną wysokością. Przydaje się on również wtedy, kiedy obróbce poddawane są elementy o zróżnicowanych wymiarach.

Funkcjonalny stół warsztatowy spawalniczy

Chcesz znaleźć prawdziwie funkcjonalny stół spawalniczy warsztatowy? W takim przypadku powinieneś zwrócić uwagę na coś więcej niż tylko regulowana wysokość i możliwość składania. Często poleca się obrotowe stoły spawalnicze. Mowa o konstrukcjach, w których istnieje możliwość kręcenia blatem. Dzięki temu operator zyskuje łatwy dostęp do wszystkich części spawanych elementów.

Kolejna kwestia to obecność licznych otworów montażowych. Dzięki nim zakres prac możliwych do wykonania staje się o wiele większy. Natomiast jeśli posiadasz już jeden stół, bądź większą ich liczbę, wybierz model, który będziesz mógł z nimi połączyć.

Niektórzy producenci oferują modele, które można w niemal dowolny sposób ze sobą łączyć. Taka jest choćby propozycja wspomnianej już wcześniej firmy Cloos. Dzięki temu rozwiązaniu zyskujesz przestrzeń roboczą o dowolnych wymiarach.

Stoły spawalnicze dostosowane do potrzeb

Dobre stoły spawalnicze powinny posiadać pewne określone cechy. Niemniej jednak najważniejsze jest, aby dopasować model do własnych potrzeb. Nie zawsze musisz decydować się na największy dostępny wariant. Zastanów się, jakie elementy będziesz spawał w swoim warsztacie. Czy na pewno niezbędny jest Ci model obrotowy? Kluczowe jest, aby budowa stołu spawalniczego i jego funkcjonalności odpowiadały Twoim indywidualnym potrzebom.

Pewne kwestie nie podlegają jednak dyskusji. Wszystkie dobre stoły spawalnicze są wykonane z mocnego materiału metalowego, poddanego specjalnemu wzmocnieniu. Na inne modele nie warto się decydować. Ponadto należy wybierać tylko modele atestowane. Brak certyfikacji powinien wzbudzać u klienta poważne obawy. Szybko może okazać się, że pozorna oszczędność w rzeczywistości przyprawi nas o całą masę dodatkowych wydatków.

Autor: Materiał partnera

informacjelodzkie_kf