Czy kalkulator OC/AC pomoże znaleźć najlepszą polisę?

Ubezpieczenie samochodu to niezwykle istotna kwestia – w poszukiwaniu najlepszej polisy OC pomoże kalkulator OC/AC. Gdzie znajdziemy prosty w obsłudze kalkulator tego typu? Jakie dane trzeba podać, aby skorzystać z jego rozwiązań? Czy jest to płatna usługa?

Jak działa kalkulator OC AC?

Kalkulator OC/AC, wykorzystując dane zawarte w bazach danych ubezpieczycieli, wyszukuje najlepsze polisy, uwzględniając posiadane przez kierowcę zniżki. Rozwiązanie to ma wiele zalet: nie trzeba już szukać biura ubezpieczeniowego i tracić czasu na dojazdy. Wystarczy otworzyć przeglądarkę internetową i komfortowo

rozsiąść się w fotelu. Czy kalkulator OC/AC jest płatny? Nie – dostęp i korzystanie z kalkulatora OC/AC jest całkowicie bezpłatne! Jednym z najchętniej wykorzystywanych kalkulatorów jest narzędzie przygotowane przez markę Beesafe, topowego ubezpieczyciela na terenie Polski.

Jakich danych potrzebuje kalkulator OC/AC, by znaleźć najlepszą polisę?

Aby móc skorzystać z kalkulatora OC/AC wystarczy podać dwa rodzaje danych: datę urodzenia oraz numer rejestracyjny samochodu. Dlaczego wystarczą wyłącznie te dwie informacje? Kalkulator OC/AC wykorzystuje bazy danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Są to bazy, do których trafiają informacje od wszystkich ubezpieczycieli sprzedających polisy na polskim rynku. Jeśli kiedykolwiek wcześniej kupowana była polisa ubezpieczeniowa, jest pewne, że inne dane są już w bazach i kalkulator może skorzystać z nich do obliczenia wysokości składki OC lub AC. Bazy danych to niezwykle przydatne rozwiązanie – dzięki nim ubezpieczyciele mogą na bieżąco sprawdzać prawdziwość danych konkretnych klientów oraz wychwytywać ewentualne próby oszustw. Dane zgromadzone w bazach UFG pozwalają również na ocenę ryzyka ubezpieczenia.

Polisa OC/AC bez wychodzenia z domu!

Kalkulator OC/AC nie tylko wskaże najkorzystniejszą cenowo ofertę, ale też pozwoli zakupić ją, bez wychodzenia z domu! Po wybraniu i opłaceniu polisy niezbędne dokumenty przesyłane są na wskazany adres e-mail. Taką polisę można wydrukować i trzymać w portfelu. To szybkie i wygodne rozwiązanie.