Ogrodzenia modułowe – postaw na funkcjonalne i uniwersalne rozwiązanie

Ogrodzenia modułowe cieszą się wciąż rosnącą popularnością. I nic dziwnego. Mogą być wykonane z różnych materiałów, dzięki czemu podkreślą styl ogrodu i reszty posesji. Co więcej, nowoczesnymi ogrodzeniami modułowymi otoczysz nawet działki o bardzo nieregularnym kształcie. Na co zwrócić uwagę, decydując się na to rozwiązanie i jaki jest koszt montażu ogrodzenia modułowego? Podpowiadamy!

Rodzaje ogrodzeń modułowych

Ogrodzenia modułowe najczęściej wykonywane są z metalu, betonu, drewna lub bloczków łupanych. Tak duża różnorodność materiałów sprawia, że bez problemu dopasujesz wygląd ogrodzenia i jego cechy do aranżacji reszty posesji.

Czym wyróżniają się poszczególne materiały?

  • Nowoczesne ogrodzenia modułowe najczęściej wykonuje się z metalu. Są lżejsze niż ogrodzenia betonowe, ale równie trwałe. Modułowe ogrodzenia frontowe z metalu dostępne są w wielu wersjach. Bardzo popularne stały się panele w kolorze czerni lub antracytu, ale możesz również zdecydować się np. na ogrodzenie imitujące drewno. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj artykuł Ogrodzenie metalowe – rodzaje, cena, sposób montażu.
  • Ogrodzenia modułowe betonowe świetnie sprawdzą się zarówno jako parkan wokół nowoczesnej, jak i klasycznie urządzonej posesji. Możesz zdecydować się na montaż ogrodzenia w całości wykonanego z betonu albo połączyć betonowe bloczki z metalowymi przęsłami. Ogrodzenie modułowe betonowe jest bardzo trwałe, ogranicza hałas i kurz, który może dostać się na teren posesji – zwłaszcza gdy znajduje się ona w pobliżu ruchliwej drogi. Pamiętaj jednak, że koszt ogrodzenia modułowego wykonanego z betonu jest zwykle dość wysoki, a jego montaż – czasochłonny.
  • Drewniane ogrodzenia pięknie komponują się z posesjami urządzonymi w stylu angielskim, klasycznym lub skandynawskim. Zależnie od rodzaju zastosowanego drewna, mogą być bardziej lub mniej wytrzymałe. Pamiętaj, że ogrodzenia modułowe wykonane z drewna wymagają dodatkowej pielęgnacji – co kilka lat należy je zaimpregnować.
  • Ogrodzenia z bloczków łupanych charakteryzują się dużą stabilnością oraz odpornością na czynniki atmosferyczne takie jak mróz czy wilgoć. Ich montaż jest jednak dość skomplikowany, a jego koszty należą do wyższych. Więcej na temat tego typu ogrodzeń dowiesz się z artykułu Ogrodzenie łupane z bloczków ogrodzeniowych – cena, sposób montażu i dostępne rodzaje.

Klasyczne ogrodzenie modułowe wykonane z paneli drewnianych.

Ogrodzenie modułowe może wyglądać bardzo elegancko i tradycyjnie. W tej wersji świetnie będzie pasowało do klasycznie urządzonych posesji.

Koszt ogrodzenia modułowego i jego montażu

Ile kosztuje ogrodzenie modułowe? Cena zależy od wielu czynników: materiału, który zostanie wykorzystany do jego budowy, długości parkanu czy jego wysokości. Znaczenie mają również koszty robocizny.

Jeśli chcesz oszacować, jaki wydatek będziesz musiał ponieść, spróbuj poznać najpierw ceny materiałów na ogrodzenie modułowe. Montaż doliczysz, porównując oferty kilku różnych firm. Pamiętaj, że na cenę usług wpływ będzie miała ich jakość, ale też lokalizacja firmy, która montuje ogrodzenia modułowe. Łódź, Kielce czy Szczecin są miastami, w których ceny zwykle są niższe niż np. w Warszawie albo Wrocławiu.

Wybierz ogrodzenie modułowe sprawdzonego producenta!

Chcesz mieć pewność, że modułowe ogrodzenia z betonu architektonicznego, przęseł metalowych albo bloczków łupanych przetrwają lata? Zdecyduj się na ofertę znanego w branży producenta! W Betto od ponad 30 lat wykonujemy oraz montujemy ogrodzenia modułowe. Producent z takim stażem na rynku na pewno Cię nie zawiedzie! Skontaktuj się z nami – przedstawimy Ci naszą pełną ofertę.