Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Policjanci z łódzkiej drogówki spotkali się z przedszkolakami. Stróże prawa rozmawiali z dziećmi na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa. Dużym zainteresowaniem najmłodszych jak zawsze cieszyło się wyposażenie policjanta do służby.

30 listopada 2021 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji spotkali się z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 131 w Łodzi. Mundurowi w formie zabawy i zagadek przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Mundurowi rozmawiali z najmłodszymi o bezpiecznych zachowaniach na drogach. Przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Policjanci dużą uwagę poświęcili tematowi widoczności na drodze. Przypominali o konieczności noszenia elementów odblaskowych. Poprzez zabawę pod nazwą „Gdzie zadzwonimy gdy….” dzieci uczyły się ważnych numerów alarmowych tj. 112, 997, 998, 999 i 986. Podobnie jak w trakcie innych spotkań, policjanci zaznaczyli jak ważna jest jazda w fotelikach z zapiętymi pasami. Największym  zainteresowaniem wśród maluchów cieszyły się opowiadania o codziennej pracy Policji oraz możliwość zobaczenia sprzętu policyjnego. Pytań nie było końca, na buziach najmłodszych zagościł uśmiech a na zakończenie radośnie pożegnali policjantkę .

Policjanci z łódzkiej drogówki dziękują maluchom za mile spędzony czas. Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom żaden przedszkolak nie będzie obawiał się spotkania z policjantem i będzie wiedział, że jest on jego przyjacielem, który zawsze chętnie służy pomocą.

mł. asp. Jadwiga Czyż

WRD KMP w Łodzi

  • Przedszkolaki wskazujące szkołę na mapie.
  • Policjantka prowadząca zajęcia z przedszkolakami