Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Slowpack - opakowania ekologiczne i bambusowe słomki przyjazne naturze

Ograniczenie plastiku w gastronomii, ale i w naszym codziennym życiu, pozwolą uchronić planetę przed gromadzeniem się niebezpiecznych odpadów w otoczeniu każdego z nas. Ekolodzy alarmują, że w jeziorach, morzach i rzekach znajduje się wiele milionów ton plastiku, który jest zagrożeniem dla zwierząt oraz dla człowieka. Przyczynił się do tego rosnący konsumpcjonizm. Wszechobecny plastik produkowany jest od blisko 40 lat, dlatego aby ograniczyć jego wytwarzanie, istotne są alternatywy, z których mogą powstawać te same produkty, ale przyjazne środowisku. 

Zadbaj o naturę ze Slowpack

Bycie eko jest teraz w modzie. Staramy się odżywiać zdrowo, uprawiać sport i kupować w sklepach artykuły, które mają przystępny dla nas skład. Życie zgodnie z naturą to również segregacja śmieci, oszczędzanie wody i prądu oraz zamiana źródła cieplnego w naszych domach na alternatywne jego formy czerpane z natury.

Jednak to nie wszystko. Tworzywa sztuczne, które używaliśmy w codziennych życiu, śmiało zamienić możemy na te zgodne z naturą. Sklep Slowpack - opakowania ekologiczne, nadruki, naczynia, kubki czy sztućce, tworzy produkty z unikatowych materiałów, które większości z nich są biodegradowalne. Wszystko po to, aby zminimalizować występowanie szkód w środowisku naturalnym i przyczynić się do zatrzymania zmian klimatycznych na naszej planecie.

Poznaj bliżej eko produkty Slowpack

W ofercie sklepu Slowpack znajdują się setki produktów jakościowych marek i wolne od tworzyw sztucznych. Zostały wyprodukowane z takich materiałów jak: PLA, czyli bioplastik, certyfikowanego papieru, bambusa, drewna, mączki kukurydzianej, otrąb pszennych lub z liści trzciny cukrowej oraz słomy ryżowej.

Jako za przykład posłużyć mogą bambusowe słomki. Z powodzeniem zastępują one plastikowe rurki, które były jeszcze niedawno używane w największych restauracjach fast food w nadmiernych ilościach. Te wykonane z bambusa nie tylko przyczyniają się do ochrony środowiska, ale i mogą być stosowane wielokrotnie. Słomki bambusowe

 w żaden sposób nie wpływają na komfort spożywania napojów, są w pełni biodegradowalne i rozłożą się w ciągu kilkunastu tygodni, nie powodując zanieczyszczenia środowiska. 

Wybieraj świadomie i żyj zgodnie z naturą

Zmiana nawyków pozwoli na znaczne ograniczenie tworzyw sztucznych w naszym codziennym funkcjonowaniu. Czysta planeta ma ogromne znaczenie w odniesieniu do naszego zdrowia i samopoczucia. Segregacja śmieci, zrezygnowanie z plastiku, odnawialne źródła energii lub alternatywne środki transportu, to jest to, co w pierwszej kolejności należy zrobić, aby przyczynić się do walki z ochroną klimatu. 

Zastąp jednorazowe foliówki, które używasz do zakupów na rzecz papierowych toreb. Na wypady ze znajomymi na grilla kup sztućce drewniane, talerze i tacki papierowe oraz kubki z mączki kukurydzianej wraz ze słomkami bambusowymi. To tylko kilka pomysłów, które możesz przemycić do własnego życia, aby pomóc środowisku i nam samym.