Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Kim jest i czym zajmuje się doradca kredytowy?

Każdy kto nosi się z zamiarem większej inwestycji, dobrze wie, że niestety, ale nie obejdzie się bez wsparcia, które może udzielić nam bank w postaci kredytu gotówkowego. Co więcej, jego zaciągnięcie wcale nie jest takie proste, a większość klientów, często spotyka się z negatywną oceną wniosku kredytowego. Czynników warunkujących taką, a nie inną decyzję w sprawie złożonego wniosku może być naprawdę wiele. Jednak często to właśnie wnioskodawcy popełniają ogromne błędy, które wynikają przede wszystkim z barku odpowiedniej znajomości przepisów i zasad, którymi rządzi się świat finansów. Niemniej jednak, ciężko takiej wiedzy wymagać, o ile nie mamy specjalistycznego wykształcenia, a także kilku dobrych lat doświadczenia. Właśnie w tym momencie z pomocą przychodzą nam doradcy kredytowi. Kim oni są i czym się zajmują?

Kim jest doradca kredytowy?

Odpowiedzmy sobie na odwiecznie zadawane pytanie, kim tak w zasadzie jest doradca kredytowy. Pojęcie to często bywa mylone, chociażby z ekspertem kredytowym, który jednak pracuje na zupełnie innych zasadach. Doradca finansowy to przede wszystkim swojego rodzaju pośrednik, pomiędzy bankiem a klientem, co więcej nie ma on żadnego powiązania z instytucjami bankowymi. Działa on niezależnie i samodzielnie. Pomaga on w podjęciu możliwie najlepszej decyzji, w przypadku klientów, którzy starają się o uzyskanie nie tylko kredytu, ale także i innego, dostępnego produktu bankowego Nie da się ukryć, że w ostatnich latach, rozpoczął się znaczący wzrost popularności usług doradców kredytowych. Wiąże się to przede wszystkim z tym, że instytucje bankowe ciągle wprowadzają zmiany i coraz bardziej zacieśniają restrykcyjne procedury, które tyczą się chociażby udzielania kredytów gotówkowych. Wobec tego, wielu klientów, bez odpowiedniej pomocy i odpowiedniego wsparcia, nie jest wstanie samodzielnie uporać się z wyborem odpowiedniego produktu, a także z ocenieniem swoich możliwości kredytowych oraz przeprowadzeniu do końca wszystkich formalności, tak by finalnie sprostać wymaganiom banku. Doradca kredytowy ma przede wszystkim za zadanie wybrać najlepszą i najbardziej korzystną ofertę z punktu widzenia klienta, a także z tych, które dostępne są w różnych bankach. Musi on przeliczyć możliwości klienta na jego zamiary, a następnie wykazać się odpowiednią znajomością przepisów, by zwiększyć jego szanse na uzyskania wsparcia finansowego.

Czym zajmuje się doradca kredytowy?

Doradca kredytowy nie ma najłatwiejszej pracy. Przede wszystkim jego zadaniem jest odpowiednia obsługa klientów, którzy poszukują i potrzebują wsparcia finansowego, a w tym celu również potrzebują być odpowiednio zorientowani w ofercie produktów bankowych. Pierwsze spotkanie zwykle przeprowadzane jest w formie wywiadu, w którym to klient mówi o swoich potrzebach, ale również i możliwościach i oczekiwaniach względem wysokości kredytu. Doradca wówczas może ocenić, które produkty mogą sprostać wymaganiom klienta. Kolejno podejmuje on wszelkie kroki, które należy wykonać, by ubiegać się o kredyt w banku. Niemniej jednak ostateczna decyzja odnośnie przyznania kredytu należy zawsze do banku.