Jak wybrać odpowiedni materac? Rad udzielają specjaliści Selene Materace

Materace w coraz większym stopniu wypierają wersalki, narożniki czy sofy. Wynika to z coraz większego doceniania przez kupujących komfortu, który oferują materace. Dopasowane do sypialni łóżko, na którym znajduje się odpowiedni model materaca, jest w stanie zapewnić efektywny wypoczynek i dobry sen. Inwestycja w dobrej jakości, przystosowane do indywidualnych potrzeb konkretnej osoby, materace jest w stanie zagwarantować maksymalną wygodę.

Na co zwrócić uwagę, gdy wybiera się materace?

Idealnie dostosowany materac jest w stanie zapewnić właściwe podparcie dla kręgosłupa. Natomiast mitem jest, że konieczne jest decydowanie się na produkty jak najtwardsze. Takiego wyboru warto było dokonywać w czasach, gdy materac ze sprężynami czy z włókien kokosowych nie był w stanie zapewnić optymalnej jakości. Wówczas twardość materaca była jednym z wyznaczników tego, że jest to produkt odpowiedniej jakości. Obecnie produkowane materace, które są miększymi wersjami i są w stanie zapewnić znacznie optymalną jakość wykonania.

Kluczowe przy wybieraniu materacy jest dostosowanie ich do wagi oraz wzrostu użytkownika. Osoby o niższej wadze mogą się męczyć na nadmiernie twardym materacu. Natomiast twardsze materace powinny wybierać osoby o większej wadze. Wówczas można liczyć na to, że materace będą się odpowiednio dostosowywać do krzywizn kręgosłupa. Oprócz wagi przy wybieraniu materacy trzeba brać pod uwagę również wzrost kupującego. Materac nie powinien być za krótki, gdyż podczas zmiany pozycji podczas snu nogi mogą znaleźć się poza materacem. Materac nie powinien być, także zbyt wysoki i szeroki. Optymalnym rozwiązaniem jest materac ok. 20 cm większy w stosunku do wzrostu użytkownika.

Jak pozycja podczas wpływa snu na wybór materaca?

Na wybór materaca będzie wpływać również pozycja, którą przyjmuje się podczas snu.

Rodzaj materaca, a pozycja podczas snu:

  • gdy podczas snu często zmienia się pozycję, warto wybierać materace elastycznie dopasowujące się pozycji ciała,
  • jeśli śpi się na boku, trzeba postawić na model, który będzie się elastycznie dostosowywał do ciała, co pozwala zapewnić, że kręgosłup przyjmie linię prostą,
  • śpiąc na brzuchu czy na wznak dobrze jest postawić na nieco twardsze wersje, które pozwalają zapewnić, że kręgosłup nie będzie się wyginał w okolicach lędźwi.

Decydować można się również na materace, które mają specjalne właściwości. Takie produkty są przygotowane z myślą o osobach borykających się z różnego typu schorzeniami kręgosłupa. Jednak takie materace warto wybierać po konsultacjach z ortopedą, fizjoterapeutą lub specjalistą od materacy. Odpowiedniego specjalistę można znaleźć w sklepach wyspecjalizowanych w sprzedaży materacy. Szukając sprawdzonego sklepu, warto sprawdzić opinie klientów. Gdy o sklepie można znaleźć opinie typu: Dziękujemy sklepowi Selene Materace w Łodzi za udzielenie nam merytorycznych porad o wyborze materaca, wówczas można mieć pewność, że znajdziemy w nim fachowych, profesjonalnych specjalistów. Pozwala to wybrać materac, który jest w stanie zmniejszyć dolegliwości związane z bólami kręgosłupa.