Czasami zdarzają się sytuacje, kiedy musimy przenieść linię produkcyjną w inne miejsce zakładu czy nawet do zupełnie innej fabryki. Taki proces jest bardzo problematyczny i wymaga od nas cierpliwości, dokładności oraz dobrej organizacji. Warto również wspomnieć o odpowiednim sprzęcie, który zapewni nam pełne bezpieczeństwo podczas przenoszenia maszyn. Poniżej dowiesz się jak to zrobić.

Jeżeli zamierzamy zdecydować się na przeniesienie linii produkcyjnej, warto oddać taki proces profesjonalistom, aby przeprowadzili go w sposób kompleksowy. Fachowcy powinni zadbać o przebieg całego procesu transportu. Zaczynają oni najczęściej od demontażu, pakowania odpowiednich elementów linii produkcyjnej, relokację, zapewnienie odpowiedniego transportu, wykonanie przyłączy oraz przeprowadzenie pomiarów energetycznych i cyfrowych. Następnie przychodzi czas na montaż linii produkcyjnej w nowym miejscu. Warto również pamiętać o tym, że czasami konieczne będzie zezłomowanie maszyn. Dlatego warto skorzystać z usług profesjonalistów. W trakcie przenosin mogą również odbyć się działania modernizacyjne.

 Na czym polega relokacja linii produkcyjnej

A jak to wygląda, jeżeli chodzi o zaplecze techniczne takiej firmy? Z pewnością muszą one posiadać dźwigi samojezdne, suwnice ramowe, rolki transportowe, poduszki powietrzne, platformy oraz wózki widłowe. Takie urządzenia pozwolą na przemieszczenia, montaż oraz demontaż maszyn w każdym miejscu. Warto również pamiętać, że czasami sama relokacja będzie odbywała się wewnątrz budynku. Takie sytuacje występują, kiedy chcemy przenieść maszyny do innego pomieszczenia w zakładzie. W takim przypadku warto wziąć pod uwagę firmę, która posiada dźwigi samojezdne małogabarytowe.

Przeprowadzanie więc relokacji wymaga bardzo dokładnego przeanalizowania całego procesu produkcyjnego i przygotowania pewnego schematu. Musimy postarać się, aby jak najbardziej zminimalizować straty finansowe związane z wstrzymaniem chwilowym produkcji. Podstawą jest, aby znaleźć firmę, która dołoży wszelkich starań do uruchomienia linii produkcyjnej w nowym miejscu.

Jak przeprowadzić relokację?

Wyżej wspominaliśmy już o tym, że relokacje linii produkcyjnych to bardzo skomplikowany proces, który wymaga od nas odpowiedniego planowania, a do jego zrealizowania potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Trzeba również pamiętać, że sam proces relokacji linii produkcyjnej nie może zbytnio wpłynąć na obecny proces produkcyjny. Dlatego jeśli chcemy zrobić to płynnie i nie chcemy tracić czasu ani pieniędzy, warto powierzyć to zadanie fachowcom.

Jeżeli skorzystamy z profesjonalnej firmy, która świadczy takie kompleksowe usługi możemy być pewni, że nasze maszyny będą po całym procesie nadal sprawne. Zostaną one bezpiecznie przeniesione, a sama przeprowadzka minimalnie wpłynie na proces produkcyjny.

Podsumowując, jeżeli chcemy wybrać firmę, która zajmie się relokacją naszej linii produkcyjnej, warto wiedzieć jakie działania wchodzą w skład oferowanej usługi. Musimy również wiedzieć, jakim sprzętem ona dysponuje. Zwróćmy również uwagę na posiadane doświadczenie w przeprowadzaniu tego typu działań. Od tych czynników zależy powodzenie naszego procesu przenosin. Jeśli zdecydujemy się na złą firmę, która nie ma doświadczenia oraz odpowiedniego sprzętu, możemy narazić się nad straty finansowe oraz zakłócenia w procesie produkcyjnym.