Chcesz zdecydować się na zamówienie uszczelek? W takim przypadku pamiętaj o tym, aby sprawdzić, z jakiego materiału zostały one wykonane, ponieważ ma on szczególne znaczenie dla ich jakości!

Dobre uszczelnienie powinno zapewniać skuteczną szczelność połączenia. Zależna jest ona między innymi od typu uszczelki oraz od jej kształtu i dopasowania, ale nie bez znaczenia są także wykorzystane podczas produkcji materiały.

Wobec tego, jeśli chcemy zakupić uszczelki producent powinien również udostępnić nam informacje dotyczące wykorzystanych do nich materiałów.

O tym, jak duże znaczenie posiadają materiały do produkcji uszczelek, przekonuje ich producent. Dlaczego są one tak ważne?

Uszczelki producent – rodzaje materiałów stosowanych na uszczelki

Uszczelka może być wyprodukowana z różnego rodzaju materiałów. W przeszłości stosowano głównie materiały naturalne, na przykład były to skóry czy tektura lub kauczuk naturalny. Teraz wykorzystuje się głównie materiały syntetyczne, które posiadają również bardzo dobre właściwości, a często także przewyższają te naturalne.

Najczęściej uszczelnienia techniczne i innych typów wykonuje się z gumy. Uszczelki gumowe doskonale sprawdzają się między innymi do uszczelniania okien i drzwi, do samochodów, urządzeń czy też do instalacji.

Produkcja uszczelek z gumy może odbywać się przy tym z różnych typów materiałów gumowych, które posiadają zróżnicowane, niekiedy nawet odmienne właściwości, na przykład pod względem odporności na substancje, pracy w określonych temperaturach.

W użyciu znajdują się również uszczelnienia z innych typów materiałów, na przykład z silikonu, z teflonu, z grafitu, z metali miękkich, na przykład z miedzi, dlatego też asortyment jest wtedy bardzo szeroki.

Produkowanie uszczelek odbywa się obecnie z użyciem zaawansowanych linii produkcyjnych. Jest to proces w dużej mierze zautomatyzowany, co pozwala również na uzyskanie tak wysokiej jakości i powtarzalności uszczelek. Zamówić można również uszczelki na wymiar, które będą dopasowane indywidualnie do miejsca montażu, na przykład tam, gdzie standardowe uszczelki nie pasują.

Uszczelki producent – postaw na najlepszy materiał!

Zatem producenci uszczelek wykorzystują aktualnie różnych typów materiały. Gdy chcemy zdecydować się na zamówienie uszczelek, wówczas powinniśmy zobaczyć, jakie z nich zostały zastosowane.

Przykładowo, jeśli interesuje nas producent uszczelek gumowych – producent uszczelek EPDM wykorzystane do produkcji materiały powinny spełniać wówczas odpowiednie normy, co wybrany producent uszczelek powinien także udowodnić.

W celu potwierdzenia jakości uszczelek producent uszczelek do drzwi samochodowychproducent uszczelek do okien i drzwi wejściowych, do maszyn i urządzeń oraz do innych zastosować może także wykonać dla klientów specjalne testy.

Podsumowując, jeśli chcemy zdecydować się na zakupienie uszczelek, zwróćmy szczególną uwagę na to, z jakich materiałów są one wykonane. To podstawa ich optymalnego działania nawet w trudnych, wymagających warunkach!

Uszczelki producent – zwróć uwagę na jakość materiałów!