Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Podoba się nam Lacoste Essential? – Dowiedz się, czy wybrać wodę toaletową czy perfumowaną

Dobór perfum, które idealnie odzwierciedlą nasz charakter to niezwykle ciężkie zadanie. Jeżeli odpowiednio podejdziemy do wyboru zapachu, będzie on swojego rodzaju „wisienką na torcie” naszego stylu, wyglądu oraz sposobu bycia. Kompozycja zapachowa powinna intrygować, a jednocześnie nie przytłaczać swą intensywnością.

Nie można powiedzieć, że istnieją takie nuty zapachowe, które będą świetnie pasować do każdej osoby. Jedni wolą zapachy słodkie, kwiatowe lub owocowe, a drudzy z kolei oponują za bardziej korzennymi, drzewnymi, a nawet skórzanymi. Zatem to, że podoba się nam zapach Lacoste Essental wcale nie oznacza, że będzie to odpowiednia woda toaletowa męska dla każdego.

Woda toaletowa czy woda perfumowana? – co będzie lepsze?

Każda woda toaletowa dla mężczyzn i dla kobiet (EDT), będzie miała mniejsze stężenie olejków zapachowych, niżeli w wypadku wód perfumowanych. Będzie to mniej więcej od 5 do 10 procent. Musimy zatem pamiętać, że kosmetyki tego typu będą dość delikatne.

Kiedy stoimy przed wyborem odpowiedniego produktu, pojawia się też dylemat, czy wybrać wodę toaletową, czy wodę perfumowaną. Tak naprawdę, na naszą decyzję powinno wpłynąć kilka istotnych czynników.

Co ciekawe, spore znaczenie będzie miała pora roku, w której planujemy korzystać z kosmetyku. Kiedy jest to lato, warto postawić na lżejsze kompozycje, które nie będą uciążliwe i przytłaczające dla wszystkich, którzy będą mieli z nami jakikolwiek kontakt. Dlatego w tych letnich miesiącach, zdecydujmy się na wody perfumowane, których zapach jest możliwie najbardziej lekki i niezbyt intensywny.

Kiedy woń jest jednak zbyt lekka lub ulotna, należy wybrać nieco mocniejsze, aczkolwiek nadal delikatne wody toaletowe. Aby raz na zawsze rozwiać wszelkie wątpliwości w kwestii dylematu – woda toaletowa, czy woda perfumowana, należy wziąć pod uwagę też ich różnice w trwałości zapachu. Jeżeli chodzi o wody toaletowe, utrzymają się one na naszym ciele przez około pięć godzin.

Jest to kosmetyk, który warto mieć zawsze przy sobie. Wówczas, kiedy zajdzie taka potrzeba, można spryskać się ponownie. Co jeszcze charakteryzuje wody toaletowe – nawet najbardziej intensywne, piżmowe lub korzenne zapachy, nie będą zbyt przytłaczające, a stosunkowo lekkie.

Co ciekawe, jeszcze nie tak dawno, wszystkie wody toaletowy posiadały taką samą kompozycję zapachów, jak perfumy tej samej linii. Aktualnie, tendencja się nieco zmienia i producenci starają się zmieniać kompozycje wód toaletowych, aby te prezentowały zupełnie inne zapachy. Jako przykład posłużyć mogą chociażby perfumy męskie Lacoste.

Perfumy najbardziej trwałe, czyli jakie?

Nawet jeśli postawimy na markę Lacoste perfumy nie będą utrzymywać się odpowiednio długo, jeśli nie zostaną one zaaplikowane prawidłowo. Osoby, które pracują w branży perfumerskiej zalecają, aby rozpylać zapach przed sobą, po czym wchodzić w mgiełkę kosmetyku. Chociaż w pewien sposób jest to gwarancja trwałości, ma to rozwiązanie jedną poważną wadę – otóż metoda ta sprawia, że marnujemy duże ilości bardzo drogiego produktu. Stąd też, innym znanym sposobem jest aplikacja perfum za uszami, a także na nadgarstkach, czyli w miejscach gdzie pulsuje u człowieka krew.

Stosując tę metodę, nawet jeśli nie będą to drogie i trwałe perfumy, zapach będzie je przypominał. Istotne jest też odpowiednie nawilżanie skóry. Kiedy będziemy stosować balsam po kąpieli, zyskamy pewność, że skóra utrzyma swą gładkość. Na takiej skórze, zapach utrzymuje się o wiele dłużej. Przesuszony naskórek sprawia niestety, że nawet najtrwalsze perfumy nie będą długo wyczuwalne.

1000 Znaków do wykorzystania