12 czerwca 2019r w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej Komendant VI Komisariatu Policji KMP w Łodzi zorganizował debatę społeczną pt."Porozmawiajmy o bezpieczeństwie".

W debacie uczestniczył Zastępca Komendanta VI Komisariatu Policji KMP w Łodzi kom. Robert Ludwikowski i p.o. Naczelnik Wydziału Prewencji VI KP KMP w Łodzi – kom. Iwona Firaza, dzielnicowi I Rewiru Dzielnicowych, funkcjonariusz SOK, przedstawiciel z Zarządu Dróg i Transportu UMŁ, z Wydziału Inwestycji Miejskich UMŁ, Tadeusz Jakiel z Rady Osiedla, Kierownik Budowy oraz sierż. szt. Jadwiga Czyż z WRD KMP w Łodzi.

Głównym problemem nurtującym mieszkańców Andrzejowa jest remont ulicy Rokicińskiej i utrudnienia w ruchu drogowym, olbrzymie korki w godzinach szczytu, szczególnie w kierunku Łodzi. Mieszkańcy żalili się, że nie mają bezpiecznych przejść dla pieszych, sugerowali konieczność zamontowania dodatkowej sygnalizacji świetlnej, dodatkowych znaków. Członkowie społeczności lokalnej obawiają się zniszczenia kolejnych dróg dojazdowych do ulicy Rokicińskiej, ulic Gajcego i Taborowej. Funkcjonariuszka z WRD KMP w Łodzi tłumaczyła problemy w ruchu drogowym, wyjaśniała przyczyny, przedstawiała statystyki. W debacie uczestniczył Kierownik Budowy, który tłumaczył skomplikowaną sytuację budowy, zapowiadał, iż w końcu czerwca zostanie oddany odcinek ul. Rokicińskiej od ul. Malowniczej do ul. Gajcego. Informował, iż od lipca rozpocznie się kolejny etap remontu. Poza ruchem drogowym mieszkańcy zgłaszali problem bezpieczeństwa młodzieży, która nie ma miejsca do spotkań towarzyskich i nastolatki spędzają czas w opuszczonych zakładach mięsnych lub na dworcu i na rampie przy ul. Przedszkolnej. Funkcjonariusze zobowiązali się podjąć najskuteczniejsze działania, by młodzież spotykała się w bezpiecznych miejscach. Podczas debaty przedstawione zostały założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jako możliwości wpływania mieszkańców na bezpieczeństwo w swoim miejscu zamieszkania. Zaprezentowano również Aplikację Moja Komenda, jako narzędzie, które pomaga w lokalizacji najbliższej jednostki Policji, ustaleniu telefonu do dzielnicowego.