Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Siatki cieniujące to świetne rozwiązanie dla każdego ogrodu, szklarni, a nawet obiektów sportowych. Zapewniają ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem, silnym wiatrem oraz uporczywym kurzem. Na rynku dostępnych jest kilkadziesiąt rodzajów siatek, warto więc dobrze zastanowić się przed wydaniem pieniędzy. Każdy rodzaj przeznaczony jest do innych celów, należy więc zapoznać się z możliwościami ich zastosowania. Dostępna do zakupu jest siatka cieniująca osłonowa w kilku kolorach, wielkościach i stopniach zacienienia. Jak wybrać najlepszy model? Jak wygląda montaż takich siatek? Ten krótki poradnik pozwoli lepiej poznać możliwości siatek cieniujących.

Oferta siatek osłonowych

Przed zakupem siatki należy dokładnie przemyśleć, w jakim celu zostanie użyta. To właśnie przeznaczenie, pozwoli dobrać idealny model do Naszych potrzeb. A jest z czego wybierać, siatki dostępne w sprzedaży możemy podzielić na trzy podstawowe rodzaje. Wynikają one właśnie z zastosowania siatek:

  • siatka osłonowa na ogrodzenie,
  • siatka osłaniająca uprawy w szklarniach lub foliach,
  • siatka osłaniająca obiekty sportowe.

Każdy rodzaj przeznaczony jest do innego typu zadań. Siatka cieniująca na ogrodzenie chroni przed wiatrem i kurzem, a także przed intensywnym słońcem. Dodatkowo pozwala szczelnie zabezpieczyć działkę przed spojrzeniami sąsiadów, a jednocześnie maskując właścicielowi widok, który ma za płotem. Ten rodzaj siatek cieszy się dużą popularnością wśród właścicieli domów jednorodzinnych, którzy chcą zachować dużą prywatność podczas spędzania czasu w ogrodzie czy też na tarasie.

Jak wybrać i zamontować siatkę osłonową?

Siatki osłaniające uprawy najczęściej wykorzystywane są w szklarniach i foliowych tunelach. Ich podstawowym zadaniem jest ochrona roślin przed nadmiernym nasłonecznieniem, które może być szkodliwe dla ich rozwoju. Do tego celu, używa się siatki maskującej czarnej, ponieważ skutecznie pochłania ona promienie.

Ostatnim przeznaczeniem siatek maskujących osłonowych jest ochrona obiektów sportowych jak: korty tenisowe, orliki, pola golfowe, głównie przed wiatrem i kurzem. Co najważniejsze, rozwiązanie to świetnie sprawdza się zarówno na amatorskich, jak i profesjonalnych obiektach sportowych.

Idealna siatka cieniująca - na co zwrócić uwagę?

Bez względu na szczegółowe przeznaczenie, podstawowym zadaniem siatek maskujących osłonowych jest ochrona przed wiatrem oraz nadmiernym nasłonecznieniem. Dobrej jakości siatka powinna zostać wyposażona w stabilizator UV, dzięki czemu skutecznie może pochłaniać promienie słoneczne. Dużą uwagę warto zwrócić na splot siatki - jeśli ma być używana do ochrony roślin, nie powinien być za gęsty, tak by siatka przepuszczała powietrze do roślin. Odpowiedni splot zapewnia również wytrzymałość, dlatego przed zakupem warto sprawdzić, czy produkt, którym się interesujemy jest dobry jakościowo. Założenie słabego jakościowo produktu narazi Nas na konieczność ciągłej wymiany siatki, co może być bardzo uporczywe. Dobrym wyborem jest korzystanie z ofert sprawdzonych producentów siatek cieniujących.

Montaż siatki cieniującej

Ogromną zaletą stosowania siatek cieniujących osłonowych jest możliwość szybkiego oraz prostego montażu i demontażu. W siatkach umieszczane są oczka montażowe przez które należy przeciągnąć linkę lub opaski kablowe, montując do ogrodzenia. Do zrobienia tego, nie będą potrzebne specjalistyczne narzędzia. Należy zawiesić siatkę na ogrodzeniu i przymocować. Równie prosty jest demontaż, wystarczy przeciąć opaski lub zdjąć linkę, żeby po kilku chwilach siatka cieniująca była już zdemontowana.