Łódź szuka wolontariuszy na mistrzostwa świata U-20 kobiet

Łódź szuka wolontariuszy na mistrzostwa świata U-20 kobiet

Nie każdy uczestnik mundialu pojawi się na boisku. W Łodzi potrzebne będą osoby odpowiedzialne za kontakt z kibicami, obsługę mediów, akredytacje i wiele zadań organizacyjnych. Kandydaci mogą trafić na stadion, do hotelu albo obiektu treningowego. To propozycja dla pełnoletnich osób, które znają angielski i będą dostępne podczas całego turnieju.

  • Mistrzostwa świata kobiet U-20 obejmą także Łódź
  • Wolontariusze wesprą akredytacje, media i obsługę kibiców

Mistrzostwa świata kobiet U-20 obejmą także Łódź

Turniej organizowany przez FIFA odbędzie się w Polsce od 5 do 27 września 2026 roku. Mecze zostaną rozegrane w czterech polskich miastach, w tym w Łodzi. Będzie to druga duża impreza FIFA w Polsce poświęcona młodzieżowej piłce nożnej – wcześniej, w 2019 roku, odbyły się mistrzostwa świata U-20 mężczyzn.

Podczas tamtego wydarzenia wolontariusze wspierali organizację turnieju. Przy kobiecych mistrzostwach ich pomoc również będzie potrzebna przy obsłudze zawodniczek, kibiców, przedstawicieli mediów i zaproszonych gości.

Wolontariusze wesprą akredytacje, media i obsługę kibiców

Zakres obowiązków zależy od przydzielonego obszaru. Organizatorzy wymieniają między innymi:

  • akredytacje,
  • obsługę widzów,
  • działania związane z mediami,
  • obsługę strefy VIP,
  • wsparcie procedur antydopingowych.

Miejscem wykonywania zadań może być stadion, obiekt treningowy albo hotel. Oznacza to, że kandydat powinien uwzględnić nie tylko dyspozycyjność w terminie meczów, lecz także możliwość pracy w różnych punktach związanych z turniejem.

Do rekrutacji mogą przystąpić osoby, które w dniu składania zgłoszenia mają ukończone 18 lat i są uprawnione do świadczenia wolontariatu w Polsce. Wymagana jest także znajomość języka angielskiego pozwalająca na swobodną komunikację. Dodatkowe języki obce będą atutem.

Organizator zapewnia wolontariuszom ubezpieczenie, wyżywienie, szkolenie stanowiskowe oraz strój. Po zakończeniu udziału uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający pracę przy wydarzeniu. Szczegóły rekrutacji są dostępne w serwisie Łódźka Wolontariatu, a zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem platformy wolontariackiej FIFA.

na podstawie: Urząd Miasta Łodzi.