Remont alei Palki już się rozpoczął. Zmiany obejmą też skrzyżowania

Remont alei Palki już się rozpoczął. Zmiany obejmą też skrzyżowania

Pierwsze frezowanie nawierzchni rozpoczęło remont alei Palki w Łodzi. Kierowcy jadący w stronę Dołów muszą liczyć się ze zwężeniem jezdni do jednego pasa, ale ruch nadal się odbywa. To dopiero początek prac, ponieważ drogowcy zaplanowali także przebudowę skrzyżowań i budowę ciągu pieszo-rowerowego.

  • Nowa nawierzchnia i ciąg pieszo-rowerowy przy ASP
  • Dodatkowy pas ma usprawnić przejazd w stronę Nowosolnej

Nowa nawierzchnia i ciąg pieszo-rowerowy przy ASP

Prace rozpoczęły się na odcinku między Rondem Solidarności a ulicą Wojska Polskiego, na jezdni prowadzącej w kierunku Dołów. W pierwszym etapie drogowcy frezują starą nawierzchnię, a następnie ułożą nowy asfalt. Podczas robót przejazd pozostaje możliwy, jednak kierowcy mają do dyspozycji tylko jeden pas.

Zakres remontu obejmuje również skrzyżowania alei Palki z ulicami Telefoniczną i Wojska Polskiego. Roboty w tych miejscach zaplanowano na weekendy, ponieważ będą wymagały większych zmian w organizacji ruchu. Oznacza to, że utrudnienia na skrzyżowaniach mogą wyglądać inaczej niż na remontowanym odcinku jezdni.

Po stronie Akademii Sztuk Pięknych powstanie nowy ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż alei Palki. W ramach tego samego zadania przewidziano także wymianę nawierzchni na drugiej jezdni alei.

Dodatkowy pas ma usprawnić przejazd w stronę Nowosolnej

Kolejne prace obejmą skrzyżowanie ulic Strykowskiej i Wojska Polskiego. Dla kierowców jadących od strony ulicy Inflanckiej w kierunku Nowosolnej powstanie drugi pas do skrętu w lewo. Dzięki temu podczas jednego cyklu zielonego światła przez skrzyżowanie będzie mogła przejechać większa liczba samochodów, co powinno ograniczyć tworzenie się zatorów.

Przebudowa zmieni również organizację pasów na ulicy Strykowskiej. Po zakończeniu prac zniknie buspas znajdujący się obecnie przy prawej krawędzi jezdni. Ten pas oraz sąsiedni będą służyły do jazdy na wprost w kierunku centrum Łodzi, a dwa lewe pasy zostaną przeznaczone do skrętu w lewo.

Inwestycja wymaga ponadto dostosowania sygnalizacji świetlnej, wykonania nowego oznakowania poziomego oraz przebudowy wyspy przy wlocie ulicy Wojska Polskiego. Po zmianach będą mogły ustawić się tam obok siebie dwa pojazdy. Dla kierowców oznacza to etapowe utrudnienia – zwężenie na remontowanej jezdni oraz większe zmiany na skrzyżowaniach podczas weekendowych prac.

na podstawie: Urząd Miasta Łodzi.