Cztery dni rywalizacji w Łodzi. Wyłoniono najlepszych policjantów do finałów

FOT. Urząd Wojewódzki w Łodzi
Przez cztery dni w województwie łódzkim trwała rywalizacja, w której nie było miejsca na przypadek. Policjanci z całego regionu mierzyli się z zadaniami sprawdzającymi wiedzę, praktykę i sprawność fizyczną, a stawką był wyjazd do ogólnopolskich finałów. Zmagania w konkursach „Patrol Roku” i „Dzielnicowy Roku” zakończyła uroczysta gala pod honorowym patronatem wojewody łódzkiego Doroty Ryl. Najlepsi uczestnicy odebrali nagrody i będą reprezentować łódzki garnizon na etapie krajowym.
- Cztery dni sprawdzianu dla policjantów z całego regionu
- Gala zamknęła eliminacje i wskazała reprezentantów łódzkiego garnizonu
Cztery dni sprawdzianu dla policjantów z całego regionu
W eliminacjach wzięli udział funkcjonariusze z różnych części województwa łódzkiego. Organizatorzy przygotowali dla nich konkurencje, które nie zostawiały marginesu na przypadkowe zwycięstwo – trzeba było pokazać zarówno znajomość przepisów i procedur, jak i umiejętność działania w praktyce oraz dobrą formę fizyczną.
Taki układ prób dobrze pokazuje, jak szerokich kompetencji wymaga dziś służba patrolowa i praca dzielnicowego. Nie wystarcza sam podręcznikowy zasób wiedzy – liczy się także szybka reakcja, opanowanie i kondycja, bo to one później przekładają się na codzienne interwencje.
Gala zamknęła eliminacje i wskazała reprezentantów łódzkiego garnizonu
Finałem wydarzenia była uroczystość, podczas której wyróżniono najlepszych uczestników. To właśnie oni pojadą na ogólnopolskie zawody i będą reprezentować łódzki garnizon w rywalizacji z funkcjonariuszami z innych części kraju.
Nagrody w imieniu wojewody łódzkiego Doroty Ryl wręczyły kierownik Centrum Powiadamiania Ratunkowego Aleksandra Bratkowska oraz jej zastępca Marzena Wochna. Sam wybór najlepszych po czterech dniach zmagań pokazał, że o wyniku decydował nie jeden mocny występ, ale równy poziom w kilku bardzo różnych próbach.
na podstawie: Urząd Wojewódzki.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Wojewódzki w Łodzi). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Darmowa joga w czterech parkach Łodzi. Zajęcia pod gołym niebem

„Bomby” i „flądry” w łódzkiej kanalizacji. Tak usuwane są zatory

Drugi etap remontu torowiska w Łodzi. MPK Łódź zmienia trasy

Tysiące kandydatów wybierają właśnie te kierunki na UŁ

Poród przedwczesny nadal jest wyzwaniem. Łódzki lekarz redaguje monografię

Trzy sceny, zielony dziedziniec i ponad 53 mln zł dla Teatru Nowego

Marysińska gotowa do otwarcia. Na Bałutach ruszy kolejny remont

ŁKS Coolpack przebudowuje skład. Cel pozostaje jeden – ekstraklasa

Plan rozwoju Konstantynowa Łódzkiego trafia do konsultacji

Siedem medali dla AZS Łódź. Złote biegi na 200, 400 metrów i w sztafecie

Zaatakował znajomego i zabrał mu telefon. Po 30 minutach był w rękach policji

Najpierw wiatrówka, potem nóż. 48-latek zatrzymany w Łodzi

Praktyki w Łodzi czekają na studentów. Wśród ofert AI i marketing

Tajemnicza kolacja na ekranie kina Charlie. Seans dla seniorów w Łodzi
Przydatne dane teleadresowe
- Przychodnia Olimpijska w Łodzi - kontakt, rejestracja, godziny
- Stacja przeładunkowa odpadów komunalnych w Łodzi - kontakt, adres i zasady działania
- Muzeum Sztuki w Łodzi - bilety, godziny, oddziały i dojazd
- Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi - kontakt, zapisy i oferta zajęć
- Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi - bilety, godziny kasy, dojazd i wynajem
- Sąd Okręgowy w Łodzi - kontakt, wydziały i obsługa interesantów
