Widzew sięga po reprezentanta Polski. Karol Świderski trafia do Łodzi

Widzew sięga po reprezentanta Polski. Karol Świderski trafia do Łodzi

W Łodzi pojawił się transfer, który od razu podnosi temperaturę wokół Widzewa. Klub sięgnął po zawodnika z reprezentacyjnym doświadczeniem i mocnym CV, a taki ruch w środku rynku nie przechodzi bez echa. Karol Świderski ma wnieść do drużyny nie tylko gole, ale też spokój, który w ataku bywa równie cenny jak skuteczność.

  • Grecki rozdział napastnika kończy się w Łodzi
  • Reprezentacyjne liczby dodają transferowi ciężaru

Grecki rozdział napastnika kończy się w Łodzi

Karol Świderski został nowym piłkarzem Widzewa Łódź na zasadzie transferu definitywnego. Do zespołu trafia po półtora roku spędzonym w Panathinaikosie Ateny, gdzie regularnie był obecny zarówno w lidze, jak i na europejskich stadionach.

W greckim klubie rozegrał 62 spotkania, zdobył 13 bramek i dorzucił 7 asyst. Z perspektywy kibiców ważne jest jednak także to, że nie była to wyłącznie statystyka ligowa. Świderski uzbierał 21 meczów w Lidze Mistrzów, Lidze Europy i Lidze Konferencji UEFA, strzelając w nich 5 goli i notując 1 asystę. To doświadczenie zwykle procentuje, gdy tempo meczu rośnie, a margines błędu maleje.

Reprezentacyjne liczby dodają transferowi ciężaru

Nowy napastnik Widzewa to nie tylko zawodnik z zagranicznego klubu, ale też aktualny reprezentant Polski. Ostatnio wystąpił w sparingach z Nigerią i Ukrainą, wcześniej brał udział w barażach eliminacji mistrzostw świata przeciwko Albanii i Szwecji. Właśnie w meczu ze Szwedami wpisał się na listę strzelców.

W narodowych barwach ma już 51 występów i 14 goli. Dziesięć z tych trafień padło w spotkaniach o stawkę, w eliminacjach mistrzostw świata i Europy. Dla Widzewa to jasny sygnał: do Łodzi przychodzi napastnik, który zna presję, potrafi odnaleźć się w mocniejszym rytmie i nie potrzebuje czasu na oswojenie z dużą piłką.

na podstawie: Urząd Miasta Łodzi.