Łódzki apartamentowiec Marina wygląda jak statek wycieczkowy

Przy ulicy św. Teresy od Dzieciątka Jezus stoi budynek, który z daleka łatwo pomylić z wielkim statkiem. Marina od lat przyciąga wzrok nietypową bryłą i należy do tych łódzkich realizacji, które trudno przeoczyć nawet wśród nowszej zabudowy. W środku znalazło się ponad sto apartamentów, a całość zaprojektowano tak, by łączyć wyrazistą formę z codziennym użytkowaniem. To przykład architektury, która nie tylko mieści ludzi, ale też sama staje się miejskim znakiem rozpoznawczym.
- Budynek, który od początku miał wyróżniać się na tle miasta
- Apartamenty, garaże i nagroda za dobrze poprowadzoną inwestycję
Budynek, który od początku miał wyróżniać się na tle miasta
Marina powstała przy ul. św. Teresy od Dzieciątka Jezus 5/9 i od razu została pomyślana jako obiekt inny niż typowy blok czy kamienica. Inwestycję rozpoczęto w 2008 roku, a dwa lata później budynek był już gotowy. Za realizację odpowiadała firma Varitex, a projekt przygotowała łódzka pracownia Wilkocki Projekt.
Siedmiokondygnacyjna bryła ma ponad 16 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. To właśnie układ tarasów, linii elewacji i proporcji sprawia, że w odbiorze przypomina statek wycieczkowy. W miejskiej zabudowie taki efekt działa mocno, bo zwykłą funkcję mieszkalną łączy z formą, która zostaje w pamięci.
Apartamenty, garaże i nagroda za dobrze poprowadzoną inwestycję
W budynku znalazło się ponad 100 apartamentów o zróżnicowanej powierzchni – od 40 do 205 mkw. Taki rozstrzał pokazuje, że inwestycja była kierowana do różnych odbiorców, od osób szukających mniejszego lokum po tych, którzy potrzebowali znacznie większej przestrzeni.
Deweloper zadbał też o zaplecze parkingowe. Do dyspozycji mieszkańców oddano dwa poziomy garaży podziemnych na 110 aut oraz około 70 dodatkowych miejsc postojowych na terenie inwestycji. To ważny element, bo w takich realizacjach wygoda codziennego użytkowania bywa równie istotna jak sam wygląd budynku.
Marina została też doceniona branżowo – zdobyła II nagrodę w konkursie „Budowa Roku 2009” organizowanym przez Polski Związek Techników i Inżynierów Budownictwa. W praktyce potwierdziło to, że była nie tylko efektowna, ale też zauważona jako solidnie zaplanowana inwestycja.
na podstawie: Urząd Miasta Łodzi.
Ostatnie Artykuły

Gdy w Łodzi kopano studnie, ratunek często przychodził za późno

Nazwa Lasu Łagiewnickiego prowadzi do średniowiecznych rzemieślników

Łodzianka odnalazła swoje miejsce wśród zwierząt po przejściach

Noc pod rekinami i wieczorny spacer. W Orientarium Zoo Łódź czekały atrakcje

Bazar Smaku w Ogrodach Geyera. Łodzianie kupują tu prosto od producentów

Tygrys znika z Lumumbowa. Dawny klub studencki jest wyburzany

Audioriver 2026 Łódź ruszył pełną parą. Pod scenami są już tysiące

Widzew bez kompleksów. Besiktas padł, a w tle doszło do transferu

Audioriver 2026 wystartował w Łodzi. Pierwsi festiwalowicze są już na Błoniach

ŁDK szuka młodych, którzy pojadą po rzemiosło na Słowację

Widzew zabezpieczył lewą stronę. Mario García podpisał długi kontrakt

Stacja Regionów na Łodzi Fabrycznej - dworzec zamieni się w galerię

W łódzkich parkach trwa letni serwis zieleni. Sto ławek jest odnawianych

Sportowe urodziny Łodzi rozpisane na trzy dni. Rower, stadion i nocne pływanie
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia św. Doroty w Łodzi - kontakt, msze, kancelaria
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 4 w Łodzi - kontakt, rekrutacja i dokumenty
- I Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów w Łodzi - kontakt, godziny i zakres działania
- Oddział Celny I w Łodzi - kontakt, godziny i odprawy celne
- Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi - kontakt, nadleśnictwa, sprzedaż drewna i zgłoszenia
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 w Łodzi - kontakt, zapis i oferta
