Bazyl czeka na dom. Łagodny pies ze schroniska ma sporo atutów

Bazyl czeka na dom. Łagodny pies ze schroniska ma sporo atutów

W łódzkim schronisku jest pies, który przyciąga uwagę od pierwszego spojrzenia. Bazyl ma zaledwie dwa lata, a już ponad pół roku czeka na człowieka, który zabierze go do domu na dobre. Czarna, lśniąca sierść i bursztynowe oczy robią wrażenie, ale równie ważne są jego spokój i dobre maniery. To czworonóg, który ładnie chodzi na smyczy, lubi głaski i nie szuka konfliktów z innymi psami.

Bazyl został opisany jako zrównoważony i pogodny. Szybko pokazuje, że potrafi odnaleźć się w codziennym rytmie spacerów, odpoczynku i zwykłej domowej obecności. Wobec samców pozostaje neutralny, a przy suczkach zachowuje się delikatnie i spokojnie.

Z przekazu schroniska wynika też, że mógłby zamieszkać w rodzinie, również tam, gdzie są dzieci. To właśnie ten typ psa, który nie narzuca się hałasem, tylko daje się poznać cierpliwie – a potem zostaje w pamięci na długo.

na podstawie: Urząd Miasta Łodzi.