Mieszkańcy znów usiądą do rozmowy o Łodzi. W tle plan do 2029 roku

Mieszkańcy znów usiądą do rozmowy o Łodzi. W tle plan do 2029 roku

W Łodzi wraca otwarta rozmowa o mieście, a stawka jest większa niż zwykła wymiana pytań i odpowiedzi. Podczas majowego spotkania w Centrum Dialogu mieszkańcy mają usłyszeć, jak zmieniała się Łódź w ostatnich latach i co samorząd widzi w planach do 2029 roku. To jedno z tych wydarzeń, na których od deklaracji ważniejsze bywają konkretne uwagi z sali.

  • W Centrum Dialogu znów padną pytania o kierunek zmian
  • Majowe spotkanie ma prosty format i konkretny termin

W Centrum Dialogu znów padną pytania o kierunek zmian

Władze miasta zapowiadają kolejne spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o Łodzi”. To otwarta formuła, bez sztywnych ram i bez scenariusza zamkniętego na głos mieszkańców. Organizatorzy stawiają na rozmowę o tym, co już się wydarzyło w mieście, oraz o tym, jak Łódź ma wyglądać w 2029 roku.

Takie spotkania zwykle przyciągają tych, którzy chcą nie tylko słuchać, ale też pytać o codzienne sprawy: inwestycje, przestrzeń publiczną, kierunki rozwoju czy tempo zmian. Właśnie w tym tkwi ich sens – w bezpośrednim kontakcie między urzędem a ludźmi, którzy na co dzień korzystają z miasta i najlepiej widzą jego mocne strony oraz braki.

Majowe spotkanie ma prosty format i konkretny termin

Organizatorzy podali już szczegóły wydarzenia:

  • 9 maja, sobota
  • godz. 10:00–12:00
  • Centrum Dialogu w Łodzi, ul. Wojska Polskiego 83

Spotkanie ma charakter otwarty, więc każdy zainteresowany może wziąć w nim udział. To ważne zwłaszcza dla tych, którzy chcą zgłosić własny pomysł albo sprawdzić, jak miasto odpowiada na pytania o przyszłość najbliższych lat. W takich rozmowach często ujawnia się to, co w oficjalnych planach bywa zapisane ogólnie, a dopiero w bezpośredniej dyskusji nabiera realnego znaczenia.

na podstawie: Urząd Miasta Łodzi.